Naga Markets

Kurs funta (GBP/CHF) będzie zmierzał do 1,22? Kluczowy opór pokonanyPrzez blisko miesiąc, kurs funta do franka poruszał się w konsolidacji. Jednakże, na koniec piątkowej sesji doszło do zdecydowanego ruchu na północ i wybicia kluczowego oporu. Uwolnione z zakresu notowania pary walutowej GBP/CHF mogą teraz zmierzać do poziomu 1,22.

  • Notowania funta pokonały w piątek kluczowy obszar oporu
  • Wybicie otwiera drogę dalszym wzrostom
  • Okazji zakupowych można będzie szukać po korekcie do wsparcia

Kurs funta (GBP/CHF) z celem na 1,2200 

Funt od lipca br. bardzo powoli odrabia straty powstałe na wskutek impulsu spadkowego z czerwca. Cena po wybiciu z jednej konsolidacji, weszła w kolejny ruch ograniczony w zakresie.Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Wspomniany zakres na GBP/CHF przez ostatni miesiąc ograniczało wsparcie w okolicach 1,1870 – 1,900. Od góry natomiast kluczowy był opór na okrągłym poziomie 1,2000.

Właśnie wspomniany wyżej opór pokonany został na koniec piątkowej sesji. Jako, że po wybiciu, przełamana strefa S/R zmienia swoją funkcję, można będzie ją wykorzystać do utworzenia scenariusza handlowego.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
GBP/CHF – wykres dzienny

Wybicie na GBP/CHF zgodne jest z kierunkiem ruchu obowiązującym od lipca, a zatem sprzyja poszukiwaniu okazji zakupowych. Jeśli kurs funta wróci do strefy przy 1,1900, by tym razem przetestować ją w roli wsparcia, można będzie rozglądać się za okazjami zakupowymi.

Celem przy powyższym scenariuszu będzie kluczowa strefa oporu w okolicach 1,2200, która sprawdzała się w tej roli w kwietniu i czerwca br.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here