kurs złotego PLNTematem numer jeden na rynku finansowym wciąż pozostaje koronawirus. Pomimo, że w ostatnich dwóch dniach śmiertelność nie rośnie tak szybko jak wcześniej, ciągle daleko jest do ustabilizowania sytuacji. Niemniej wraz z nieco lepszymi nastrojami na rynku akcji, polski złoty próbuje odrabiać zeszłotygodniowe straty. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do PLN. 


Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce na poniedziałek 6 kwietnia:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5577 euro
USDPLN 4,2200 dolar
GBPPLN 5,1926 funt
CHFPLN 4,3167 frank

Kurs funta GBPPLN utrzmuje trend wzrostowy.

Kurs funta brytyjskiego może zaliczyć ubiegły tydzień do udanych. Pomimo, że dzisiejsza sesja rozpoczęła się od spadków dla funta, tak kolejne godziny przynoszą odbicie i wyjście do poziomu odniesienia. Patrząc technicznie na parę walutową GPBPLN, kupujący pojawili się na wysokości strefy wsparcia wynikającej z poprzednich szczytów. Odbicie w tym miejscu wskazuje na utrzymanie trendu wzrostowego, dlatego też niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na zewnętrzne mierzenie 127,2% Fibonacciego.

Wykres funta GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Kurs dolara odbija od poziomu technicznego, USDPLN wybije powyżej 4,30 zł?

USDPLN nieznacznie spada podczas poniedziałkowej sesji. Niemniej dzisiejszy ruch będzie trafniej określony jako lokalna konsolidacja. Patrząc w tej chwili na interwał H4, jako najbliższe wsparcie należy przyjąć mierzenie 23,6% Fibonacciego, z kolej granicznym poziomem będzi ekolejny współczynnik, czyli 38,2%. Dopóki notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem wydaje się atak na szczyty przy 4,30 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Euro do złotego w silnym trendzie wzrostowy, EURPLN powyżej 4,55 zł

Kurs euro do złotego znalazł się w ostatnim czasie na poziomach nie widzianych od kilkunastu lat roku. Z tego też powodu na interwale h4 obserwujemy nieznaczne wyhamowanie wzrostów. Niemniej pomimo spowolnienia dynamiki, trend wciąż pozostaje niekorzystny dla polskiej waluty. Aktualnie należy wciąż pod uwagę dwie strefy. Wsparcie zostało zaznaczone na poniższym wykresie kolorem zielonym, a opór fioletowym. Dopóki kurs znajduje się pomiędzy, bazowym scenariuszem jest lokalna konsolidacja.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs franka prze w górę, CHFPLN zbliża się do historycznych szczytów

Kurs franka do złotego rozpoczął tydzień od spadków. Niemniej notowania wciąż znajdują się w trendzie wzrostowym. Patrząc na interwał D1, jako najbliższe wsparcie należy traktować mierzenie 23,6% Fibonacciego, gdzie ostatnio pojawili się kupujący. Z kolei kluczową podporą popytową jest dolne ograniczenie układu 1:1, czyli poziom 4,1830.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here