Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciagu dnia poznaliśmy bowiem liczne odczyty wskaźników PMI. Dla inwestorów najważniejsze były oczywiście dane dot. gospodarki niemieckiej, strefy euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Jakby tego było mało, jeszcze przed południem Eurostat podzielił się także najnowszymi danymi dot. wzrostu cen i usług konsumpcyjnych w styczniu br. Z raportu tego wynika, że inflacja w Polsce jest jedną z najwyższych w całej Unii Europejskiej.

W godzinach popołudniowych opublikowane zostały natomiast wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie i sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Kurs dolara największym przegranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można było w relacji do funta szterlinga, franka szwajcarskiego oraz euro.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

Kurs euro przerywa trwające od trzech tygodni spadki

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro tracił w relacji do dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od początku lutego. Wskutek tej deprecjacji rynek znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2017 roku. Mimo, że notowania EURUSD nie dotarły do żadnego istotnego wsparcia, to dziś pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa. Tak dynamicznych wzrostów nie obserwowaliśmy tu od trzech tygodni. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 1.0900 i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

Kurs euro do dolara amerykańskiego w piątek, 21 lutego 2020 r.
EURUSD Daily

Kurs funta odbija od wsparcia

Na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osłabiał się w stosunku do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Spadki te doprowadziły do ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się większa reakcja popytowa. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs funta mógłby dotrzeć w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii wcześniejszej tendencji wzrostowej, tworząc tym samym formację trójkąta rozszerzającego.

Kurs funta do dolara amerykańskiego w piątek, 21 lutego 2020 r.
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 21 lutego 2020: EUR/USD, GBP/JPY
Następny artykułMedycyna i sztuczna inteligencja – MedApp chce pozyskać 2,7 mln zł finansowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here