Naga Markets


Podczas wczorajszej sesji kurs funta umocnił się do euro. Najpierw na parze EUR/GBP wyznaczone zostały nowe maksima, a następnie notowania osunęły się dynamicznie w przeciwnym kierunku. Na drodze wzrostom stanęła linia trendu spadkowego, a spadki napędzane były przez doniesienia ws. Brexitu.

Silne umocnienie funta nastąpiło w wyniku wizyty brytyjskiej premier Theresy May w Strasburgu, gdzie spotkała się z prezydentem Komisji Europejskiej – Jean-Claude Junckerem. Po trwającej ponad dwie godziny dyskusji odbyła się konferencja prasowa.

Jak wspominał w porannym przeglądzie rynków Przemek Jarząbek, modyfikacje w dotychczasowym brzmieniu umowy (ws.Brexitu) dotyczyły głównie kwestii irlandzkiej granicy. Nie wypracowano jednak żadnego satysfakcjonującego rozwiązania, jedynie zadeklarowano znalezienie wspólnego języka do końca 2020 roku.

EUR/GBP odbija od linii trendu

Jak widać na wykresie dziennym EUR/GBP poniżej, notowania najpierw wzrosły do linii trendu, jednak umocnienie funta doprowadziło do silnych spadków pod wsparcie przy 0,8535. Zamknięcie sesji nastąpiło nieco pod tym poziomem.

Z kolei podczas dzisiejszej sesji sprzedającym udało się ustanowić nowe minima na poziomie 0,8474. Teraz cena testuje ponownie poziom 0,8535, który zmienił się w opór. Jeśli na zamknięciu dnia, kurs EUR/GBP powróci ponad opór, ponownie odsłonięta zostanie linia trendu spadkowego biegnąca od tegorocznych maksimów. W przypadku kontynuacji spadków, para może dalej zmierzać do kluczowego wsparcia na poziomie 0,8400.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres dzienny EUR/GBP - 12 marca 2019


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here