Kurs funta, euro i dolara na plusie, frank stabilnie do złotego, USD/PLN po 3,7455 zł we wtorek
Złoty traci do EUR, GBP i USD

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować gorsze nastroje na polskim złotym. Złotówka traci w ujęciu do euro, funta i dolara. Z kolei kurs franka szwajcarskiego znajduje się w rejonach poziomu odniesienia. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci we wtorek do euro, funta i dolara
  • Złotówka pozostaje stabilna w ujęciu z frankiem szwajcarskim
  • Funt i frank umacniają się 0,2% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7455 zł 11.08.2020, godzina 20:00
Kurs euro EURPLN 4,4045 zł 11.08.2020, godzina 20:00
Kurs funta GBPPLN 4,8990 zł 11.08.2020, godzina 20:00
Kurs franka CHFPLN 4,0894 zł 11.08.2020, godzina 20:00

Kurs dolara w trendzie spadkowym

Podczas wtorkowej sesji handlowej polski złoty traci nieznacznie do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, wciąż obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja techniczna nie uległa zmianie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej, oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego odbija od 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na 0,2% plusie. Para walutowa EUR/PLN ponownie odbija się od strefy wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest możliwa. Niemniej należy pamiętać, że ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Frank szwajcarski znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie jest jednoznaczna. Jeżeli kupujący się nie uaktywnią, możliwy jest kolejny atak na wspomnianą strefę wsparcia przy 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN atakuje opór przy 4,91 zł

Pomimo, że na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa, tak w ostatnim czasie możemy obserwować wyraźne odreagowanie. Dziś po raz kolejny testowana jest strefa oporowa przy poziomie 4,91 zł. W przypadku wybicia górą, niewykluczony będzie ruch w kierunku kolejnego oporu czyli strefy przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here