Banknoty PLN polski złotyW minionym tygodniu najważniejszej waluty nie wahały się zbyt mocno do polskiego złotego. Najsilniejszy, ponad 1-procentowy wzrost zanotował kurs funta. Nieznaczne umocnienie cechowało także kurs euro. Z kolei dolar trochę potaniał.


Kurs funta ponad 5 groszy w górę

Notowania funta w relacja do złotego (GBP/PLN) poczyniły w ubiegłym tygodniu znaczny postęp. Po pierwsze, kupującym udało się wznieść do poziomu 5 złotych, a po drugie, zamknięcie tygodnia miało miejsce ponad kluczowym oporem blisko 4,9894, który skupiał ubiegłoroczne maksima.

Ubiegłotygodniowy wzrost notowań o 5 groszy doprowadził do kontynuacji trendu wzrostowego. Był to już trzeci tydzień z rzędu, w którym funt drożał. Należy mieć na uwadze, że notowania na wykresie tygodniowym znacznie odsunęły się od kanału średnich EMA 10/20, a tym samym rośnie prawdopodobieństwo korekty.

 

Dolar tańszy o 0,23%. Inside bar na USD/PLN

Tydzień wcześniej, notowania dolara do złotego (USD/PLN) po raz pierwszy przekroczyły ubiegłoroczne maksima ponad 3,8410 zł. Jednak do zamknięcia część zysków została oddana, a co za tym idzie, opór wciąż spełniał swą rolę

W ubiegłym tygodniu, dolarowe byki próbowały jeszcze raz wznieść się ponad wspomniany wyżej opór, bezskutecznie. Do piątkowego zamknięcia, wypracowane wcześniej zyski wyparowały, co zaowocowało 0,23-procentową stratą greenbacka.

Ponadto, ubiegłotygodniowe notowania zawierały się w zakresie handlu z tygodnia kończącego się 15-lutego, co doprowadziło do powstania formacji Inside Bar. Cena pozostaje teraz uwięziona między kluczową strefą oporą w obrębie 3,8410, a wsparciem w okolicach 3,8014.

EUR/PLN na nowych maksimach

Kurs euro czwarty tydzień z rzędu umacniał się do złotówki (EUR/PLN). Notowania osiągnęły nowe maksima na 4,3456 zł i tym samym znalazły się na poziomach widocznych ostatnio w październiku 2018 roku. Jednak w porównaniu do poprzedniego tygodnia, wzrost ten okazał się niewielki (jedynie 0,5 grosza), a cena utrzymała się pod oporem na 4,3364 zł.

Podobnie jak na parze GBP/PLN, tak i tu notowania znacznie odsunęły się od średniej (kanał EMA 10/20), co przy spadku dynamiki wzrostów daje szansę na korektę. Najbliższe kluczowe wsparcie horyzontalne wypada tu w pobliżu 4,3080.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here