Naga MarketsNotowania funta umacniają się w relacji do euro na początku tygodnia, co zaowocowało otwarciem EURGBP luką spadkową. Kurs znalazł się na poziomach widzianych ostatnio w maju br., a rajd napędza optymizm dotyczący Brexitu.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oświadczył, że każdy kandydat z Partii Konserwatywnej podpisał obietnicę poparcia umowy rozwodowej, jeśli uzyska miejsce w Izbie Gmin po wyborach parlamentarnych w przyszłym miesiącu. Torysi jak na razie wygrywają w sondażach, co zwiększyło zaufanie konserwatystów do przegłosowania umowy ws. Brexitu w Parlamencie jeszcze przed 31 stycznia 2020 r. Tym samym zakończyłby się polityczny impas w Wielkiej Brytanii.

Wygrana konserwatystów pozytywna dla funta

Jane Foley, szefowa strategii walutowych w Rabobank uważa, że wzrost notowań funta „w ciągu ostatnich kilku tygodni został powiązany z przekonaniem, że jeśli umowa rozwodowa przejdzie przez Parlament, Brexit dojdzie do skutku, a funt szterling wzrośnie”.

Żeby jednak doszło do powyższego, większość w Izbie Gmin po wyborach z 12 grudnia musi zdobyć Partia Konserwatywna. Wtedy też, Boris Johnson będzie mógł wdrożyć plan Brexitu. W konsekwencji, po raz pierwszy od 2016 roku zmniejszyłaby się niepewność związana z inwestowaniem w UK.

Zobacz też: EBC może skupować więcej aktywów, jeśli sytuacja gospodarcza w strefie euro ulegnie pogorszeniu

Zyski funta wcale jednak nie muszą się utrzymać, nawet po przełamaniu impasu związanego z Brexitem. Foley z Rabobank uważa, że rynek traci z oczu to, co będzie dalej. Nawet jeśli umowa przejdzie przez Parlament, Wielka Brytania będzie musiała rozpocząć rozmowy handlowe z Unią Europejską, co może okazać się procesem skomplikowanym. Powody do ostrożności daje również stan brytyjskiej gospodarki.

Para walutowa EURGBP w kierunku 0,8490?

Umocnienie kursu funta do euro zepchnęło dziś notowania pary walutowej EURGBP do poziomu 0,8520. Jak jednak widać na wykresie dziennym poniżej, straty te zostały odrobione, a cena ponownie znalazła się w okolicach otwarcia sesji. Utrzymanie kontroli przez sprzedających może zaprowadzić notowania do dołka z maja br. przy 0,8490, skąd startował silny byczy impuls.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny pary walutowej EURGBP - 18.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURGBP – 18.11.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here