Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą sporej zmienności jaką dostrzec można było na notowaniach popularnych walut. Pod koniec dnia polski złoty znacząco umacnia się w stosunku do euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jego deprecjację dostrzec można natomiast wobec funta szterlinga, który jest najsilniejszą walutą grupy G8.


  • Euro odbija od wsparcia?
  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,86 zł
  • Kurs funta poniżej istotnego wsparcia
  • Kurs dolara łapie oddech
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3139 Euro
USDPLN 3,9127 dolar
GBPPLN 4,8506 funt
CHFPLN 3,9345 frank

Kurs euro testuje istotne wsparcie

Kurs euro nie może zaliczyć czwartkowej sesji do udanych. Osłabiał się on dziś bowiem wobec polskiego złotego o 0,19%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci dzień spadków z rzędu. To właśnie w wyniku tej deprecjacji, notowania pary walutowej EURPLN osunęły się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,3150 zł. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jeżeli zatem strefa ta zostanie pokonana, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 4,2750 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka najniżej od początku sierpnia br.

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie czwartkowej sesji oż 0,74%. Wskutek tej deprecjacji CHF osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 3,94 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Okazuje się więc, że mimo, iż frank szwajcarski jest obecnie najtańszy od początku sierpnia br., to w najbliższym czasie mógłby on osunąć się jeszcze nawet w rejon 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 4,85 zł

W odróżnieniu do EUR i CHF, kurs funta zyskuje w trakcie czwartkowej sesji aż 0,88%. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że wskutek porannych spadków notowania pary walutowej GBPPLN przetestowały lokalne wsparcie w wysokości 4,7850 zł. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa, dzięki czemu za funta zapłacić trzeba już ponad 4,85 zł. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania horyzontalnego oporu w wysokości 4,86 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara zmierza w kierunku 3,90 zł

Kurs dolara traci w trakcie czwartkowej sesji 0,66%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwających od dwóch tygodni spadków osunął się on już o 2,8%.  Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego re-testu górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – ZŁOTO gold, USDPLN – 10 października 2019
Następny artykułKurs franka CHF traci do złotego, szansa na większe spadki CHFPLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here