Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą sporej zmienności jaką dostrzec można było na notowaniach popularnych walut. Pod koniec dnia polski złoty umacnia się w stosunku do euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jego deprecjację dostrzec można natomiast wobec funta szterlinga, który jest najsilniejszą walutą grupy G8.


  • Euro poniżej 4,30 zł
  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,86 zł
  • Kurs funta największym wygranym sesji
  • Kurs dolara najniżej od dwóch miesięcy
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2918 Euro
USDPLN 3,8890 dolar
GBPPLN 4,9530 funt
CHFPLN 3,8949 frank

Kurs euro najniżej od 1,5 miesiąca

Kurs euro nie może zaliczyć wtorkowej sesji do udanych. Osłabiał się on dziś bowiem wobec polskiego złotego o 0,13%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już szósty dzień spadków z rzędu. To właśnie w wyniku tej deprecjacji kurs euro osunął się poniżej 4,30 zł, co jest najniższą wycena wspólnej waluty od początku sierpnia br. Z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 4,2750 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka najniżej od lipca br.

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie wtorkowej sesji 0,25%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już szósty dzień spadków z rzędu. Wskutek tej deprecjacji CHF osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 3,94 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Okazuje się więc, że mimo, iż frank szwajcarski jest obecnie najtańszy od końcówki lipca br., to w najbliższym czasie mógłby on osunąć się jeszcze nawet w rejon 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 4,95 zł

W odróżnieniu do EUR i CHF, kurs funta zyskuje w trakcie wtorkowej sesji i to aż 0,83%. To właśnie dzięki tej aprecjacji GBP znalazł się dziś w okolicy poprzednich wierzchołków. Jeżeli tylko wyznaczony na tej podstawie, techniczny poziom oporu zostanie trwale pokonany, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 5,06 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara poniżej 3,89 zł

Kurs dolara traci w trakcie wtorkowej sesji 0,19%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwających od ponad dwóch tygodni spadków osunął się on już o niemal 14 groszy. To właśnie sprawiło, że notowania pary walutowej USDPLN znalazły się w rejonie górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Wręcz przeciwnie, obecnie obserwujemy próbę jego pokonania. Jeżeli zatem wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTurcja: Kampania w Syrii ciąży na tureckich aktywach – TD Securities
Następny artykułWielka Brytania: Potrzeba więcej czasu, aby dojść do porozumienia w sprawie Brexitu? – Danske Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here