Monety funta szterlinga GBP ustawione na banknotachJedyną z pośród kluczowych walut zyskujących do złotego jest dziś funt szterling. Zakres ruchu na parze walutowej GBPPLN od otwarcia sesji, do godziny 17:30 wynosił około 9 groszy. Z kolei kurs dolara, euro i franka osuwa się w relacji do PLN. 

  • Notowania funta zdominowały byki
  • Dolar na nowym dołku w relacji do złotego
  • Euro zmierza do 4,29 zł
  • Frank może ponownie przetestować linię trendu

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Kurs funta można już okrzyknąć największym wygranym tego tygodnia. W ciągu dwóch dni bykom na parze walutowej GBPPLN udało się znieść spadki z 9 wcześniejszych sesji. Jeśli wzrostowy sentyment dla funta się utrzyma, w przyszłym tygodniu powinniśmy zobaczyć test ostatniego szczytu przy 4,9830. Na razie jednak kupujący muszą zmierzyć się z poziomem 4,95 zł, który znajduje się nieopodal ustanowionych maksimów widocznych na poniższym wykresie dziennym.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 11 października 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 11 października 2019

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Na parz walutowej USDPLN jesteśmy świadkami kolejne dnia osunięć. Kurs dolara przekroczył poziom 3,90 zł i znalazł się tam, gdzie był ostatnio widziany blisko 2 miesiące temu. Wyznaczenie nowego dołka wskazuje na zmianę sentymentu. Osłabienie dolara może się wiązać z polepszeniem nastrojów na rynkach, które skłaniają się ku bardziej ryzykownym aktywom.

Najbliższym, kluczowym celem w przypadku dalszych osunięć w przyszłym tygodniu wydaje się być strefa popytu w obrębie 3,86 zł. Należy jednak mieć na uwadze to, że już po dzisiejszym zamknięciu rynków rozstrzygnie się kwestia negocjacji USA – Chiny, co z pewnością wpłynie na notowania dolara po otwarciu rynków w kolejnym tygodniu

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 11 października 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 11 października 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Kurs euro podobnie jak dolara osuwa się do złotego. Na parze EURPLN już wczoraj pokonane zostało kluczowe wsparcie w obrębie 4,3150. Obecnie notowania wydają się zmierzać do kolejnego poziomy obrony przy 4,29 zł. W przypadku odbicia, przełamane wsparcie przy 4,3150 może posłużyć jako opór.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 11 października 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 11 października 2019

 

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Wczorajsze osunięcie kursu franka doprowadziło do pokonania wsparcia przy 3,9350. Notowania CHFPLN wyrwały się tym samym z zakresu w jakim przebywały niemal od początku sierpnia. Najbliższe wsparcie do jakiego mogą teraz zmierzać sprzedający stanowi linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z kwietnia 2019 r. oraz horyzontalny poziom 3,88 zł.

Kurs franka do złotego (CHFPLN) - wykres dzienny - 11 października 2019
Kurs franka do złotego (CHFPLN) – wykres dzienny – 11 października 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here