Banknot 20 funtówPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wyraźne spadki zarówno na EUR/USD jak i GBP/USD. Kurs funta do dolara amerykańskiego zbliża się do kluczowej strefy popytowej. Czy po raz kolejny powstrzyma ona spadki, a może dojdzie do wybicia i wygenerowania sygnału podażowego?


Sytuacja techniczna na funcie do dolara

Sytuacja związana z Brexitem wydaje się przycichać, rynek funta nie reaguje na doniesienia już tak dynamicznie, jak jeszcze kilka tygodni wcześniej. Kurs GBP/USD kształtuje się po godzinie 13:00 na poziomie 1,3008, notowania zbliżają się więc do kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o strefie wynikającej z ostatnich reakcji ceny, która rozciąga się nieznacznie poniżej okrągłego poziomu 1,3000. Warto także wziąć pod uwagę średnią o okresie 200 sesji, o której wspominali wielokrotnie analitycy z dużych banków inwestycyjnych. Jej ewentualne przekroczenie może wygenerować sygnał sprzedaży, a odbicie się od niej sygnał kupna.

Kurs funta do dolara

Patrząc na niższy interwał czasowy – H4, widać, że cena reagowała kilkukrotnie na wsparcie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że każdy kolejny test będzie je osłabiał, przez co ryzyko wybicia dołem rośnie. Osobiście jestem bardziej za scenariuszem wzrostowym na GBP/USD, niemniej należy brać pod uwagę nadbicie wsparcia, a następnie powrót i dopiero myśleć o pozycjach długich. Pamiętajmy też o danych z USA, pierwsze odczyty już godzinie 14:30.

Kurs funta do dolara

Sytuacja techniczna na euro do funta

Kurs euro do funta porusza się w wyraźnej konsolidacji, jednak cały czas utrzymuje się poniżej strefy oporowej. O pozycjach długich na EUR/GBP można myśleć dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej poziomu 0,8670. Jeżeli jednak poziom będzie skutecznie broniony, to w długim terminie niewykluczone są spadki, nawet w kierunku 0,8350. Jesteśmy na pewno w istotnym miejscu na wykresie.

Kurs euro do funta

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here