Naga MarketsBanknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20Podczas dzisiejszej sesji funt brytyjski w stosunku do dolara amerykańskiego (GBP/USD) oscyluje na nieznacznym minusie – 0,04%. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem na 0,3% pomimo, że do południa rynek wykazywał chęć do wzrostów. Jeżeli chodzi o funta w stosunku do euro, to widać na dzisiejszej sesji ruch na 0,2% na korzyść euro. Wczoraj kurs konsolidował, ostatecznie sesja zakończyła się umocnieniem funta na 0,23%. Jak wygląda sytuacja techniczna na wykresach tych dwóch par walutowych.


Sytuacja techniczna na kursie GBP/USD

Na kursie funta do dolara utrzymuje się w ostatnim czasie tendencja spadkowa. Wczoraj po godzinie 12:00 mogliśmy obserwować nieudaną próbę wzrostów. Rynek ruszył dość dynamicznie w górę , jednak ostatecznie sesja była spadkowa. Po wybiciu lokalnych dołków, rynek dotarł do wsparcia wynikającego między innymi z połowy ostatniego swingu wzrostowego, gdzie pojawił się popyt. Wsparciem pozostają więc okolice 1,2810, a oporem 1,2950.

Wykres GBP/USD

Sytuacja techniczna na kursie EUR/GBP

Kurs euro do funta zbliża się do strefy oporowej. Jeżeli cena zdoła pokonać poziom 0,8790, to spodziewałbym się przyspieszenia ruchu wzrostowego w kierunku kolejnego oporu, czyli 0,8850. Drugi scenariusz zakłada odbicie i ruch spadkowy w kierunku 0,8725, który jest kluczowym wsparciem. Wybicie tego poziomu może doprowadzić do przyspieszenia spadków i testu ostatnich minimów, czyli nawet 0,8630.

Wykres EUR/GBPConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here