Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowych notowań nadal pokazuje, że podaż nie odpuszcza. Para GBP/USD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 1,24400 USD docierając wcześniej do ważnego wsparcia cenowego na poziomie 1,24116 USD. W tym momencie oczekuje się od pary odreagowania choć chwilowego ostatnich spadków, jednak nadal zarówno sekwencja jak i tendencja jest spadkowa. Inwestorzy walutowi powinni wypytywać zatem okazji do dalszych pozycji krótkich – jednak po ówcześnie wygenerowanej korekcie pary GBP/USD. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary. 


Kurs funta szterlinga kontynuuje spadek – para GBP/USD na wykresie H1

  • Para GBP/USD z potencjałem korekty – do poziomów 1,24570 USD,
  • Nadal oczekiwane są jednak od pary spadki, zgodnie z obowiązującą tendencją spadkową,
  • Scenariusz na wtorkową sesję handlową.

Z perspektywy wykresu godzinnego pary GBP/USD widać, iż dalsza podaż odpuszcza – a sama para próbuje bronić spadków jak tylko się da. Niestety dla inwestorów nastawionych do pary pro-wzrostowo, kurs funta szterlinga nadal pozostaje tłamszony – czemu w tym przypadku trudno się dziwić. Podczas wczorajszej – poniedziałkowej – sesji handlowej, kurs dolara amerykańskiego znacznie umocnił się wobec reszty głównych walut, dlatego zejście nie było zaskoczeniem. Jednak w tym momencie – kiedy para znalazła się w bliskich okolicach wsparcia cenowego widać, że potencjał odbicia celem wykonania klasycznej korekty ostatnich spadków – jest bardzo realna. Dlatego warto skupić się na tym odreagowaniu.

Celem dla pary może okazać się poziom najbliższego poziomu sekwencyjnego – czyli strefa 1,24570 USD. Są to również okolice strefy podażowej, która zdaje się, że nadal może trzymać parę oraz generować sygnały sprzedażowe, do których można będzie dołączyć.

wykres Kurs funta GBPUSD H1 23.07.2019
Kurs funta GBPUSD H1 23.07.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here