Brexit: Kurs funta do dolaraNotowania funta szterlinga docierają względem kursu polskiego złotego do wyznaczanej wczoraj strefy. Kurs GBPPLN oscyluje w tym momencie wokół poziomu 5.11 PLN, wskazując na dalszą presję popytową. Osiągnięcie poziomu 5.12 PLN nastąpiło podczas wczorajszych godzin popołudniowych, kiedy kurs funta szterlinga mocno zyskiwał wobec reszty par. Jak widać również, brytyjska waluta zyskała sporo wobec polskiego złotego, który w ostatnim czasie wydaje się być bardzo słaby.  Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBPPLN, aby ocenić dalszą sytuację na rynku pary. 


Kurs funta realizuje wcześniejsze założenia – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta nadal silny wobec złotego podczas piątkowej sesji,
  • Dotarcie do poziomów docelowych wywołuje przestój pary GBPPLN
  • W tym momencie oczekuje się korekty kursu do 5.09 PLN

Kurs funta szterlinga nadal pokazuje siłę, która nabiera siły z sesję na sesję. Podczas wczorajszej analizy pary GBPPLN omawiany był schemat wzrostowy po ówczesnym przełamaniu oporu – wówczas poziomu 5.07 PLN. Prawdopodobieństwo na rozwój sytuacji na korzyść brytyjskiej waluty było relatywnie duże, stąd też szacowanie wzrostu do strefy 5.12 PLN, która osiągnięta została zaraz po godzinie 16:00. W tym momencie para GBPPLN oscyluje wokół niższego poziomu – 5.11 PLN, co jak widać po załączonym wykresie pary – jest naturalnym cofnięciem po osiągnięciu istotnej strefy oporu.

Na dalszą część sesji nie oczekuje się zbyt wiele od pary z funtem szterlingiem wobec polskiego złotego. Dotarcie do wyższych poziomów powinno wywołać konsolidację na obecnych poziomach w celu ustabilizowania kursu. Szacuje się, że nawet jeśli funt wykazywać będzie dalszą presję popytową – dobrze, aby kurs wykonał korektę chociaż do strefy 5.09 PLN, tak, aby można było zauważyć racjonalne ruchy bez mocniejszego pompowania kursu.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 14.02.2020
Kurs funta GBPPLN H4 14.02.2020

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here