Kurs funta dociera do 4,96 PLN. Czy para walutowa GBP/PLN zaneguje dalsze wzrosty?Kurs brytyjskiej waluty wobec polskiego złotego podczas wczorajszej sesji wykonał planowane zejście do zakresu docelowego. W ramach klasycznej korekty para GBP/PLN zeszła testując w tym momencie zakres 4,96 PLN i zdaje się, że obecnie wiele zależeć będzie od dalszej reakcji wykresu. Jeśli rynek ma zamiar nadal generować ruch wzrostowy – zejście nie powinno być głębsze. W przeciwnym razie cofnięcie przekreślać będzie dalsze szanse na wybicie oporu i dalszą wędrówkę na północ. Spójrzmy zatem an wykres H4 pary z funtem szterlingiem

Finax

Kurs funta szterlinga dociera do ważnej strefy – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga we wtorek cofa zgodnie z założeniem
  • Para GBP/PLN jednak może zejść niżej – na co wskazuje początkowo sentyment
  • Dalsza reakcja będzie bardzo istotna dla ewentualnego dalszego ruchu wzrostowego
  • Spójrzmy na wykres H4 co w przypadku głębszego zejścia funta szterlinga

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się póki co dla kursu funta szterlinga pro-spadkowo. Oczywiście w tym momencie, pisząc analizę dla pary walutowej GBP/PLN jest jeszcze bardzo wcześnie, jednak wszystko póki co wskazuje na to, że para z funtem ma szanse na dalsze, nieco głębsze zejście niż pierwotnie było to planowane. Wczorajsze targety są właśnie w tym momencie osiągane, jednak nie wygląda na to, aby rynek chciał je respektować – to znaczy w tym wypadku utrzymać ich zakres.

Dlatego też warto przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji, ponieważ w przypadku utrzymania strefy – kierunek dalszy dla tego rynku może być w okolicach 5,01 PLN – 5,02 PLN. Zaś wyłamanie obecnego zakresu spowodować może dalszy spadek – w tym i do zakresu ostatniego, kolejnego wsparcia 4,9220 PLN.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 14.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 14.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here