Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga podczas porannych notowań w środę wobec amerykańskiego dolara spada. Para GBP/USD oscyluje wokół ceny 1,30450 wskazując na możliwości niewielkiej korekty w dalszym ciągu – choć tendencja może w niedługim czasie ponownie pojawić się wzrostowa. Inwestorzy w tym momencie obserwujący wykres z pewnością szukają miejsca potencjalnego odbicia – a te może pojawić się podczas dzisiejszej sesji w okolicach poziomu najbliższego wsparcia cenowego. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary. 


Funt szterling wobec dolara amerykańskiego podczas ostatnich kilku sesji odrabia spadki. Widoczne to jest szczególnie na wykresie H1 – gdzie również widoczne jest wykonanie ruchu praktycznie 1 do 1 w stosunku do zainicjowanych spadków. Sprawia to, że para nadal bronić będzie dołków, a inwestorzy powinni odebrać tę informację jako potencjał dalszych wzrostów na parze GBP/USD. Pytanie jakie w tym momencie się nasuwa – to skąd para ma największy potencjał w tym momencie na odbicie? Aby odpowiedzieć na to pytanie spójrzmy na wykres H1, gdzie określone zostaną najbardziej prawdopodobne miejsca.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H1

z perspektywy wykresu H1 – para GBP/USD może odbić już niebawem – nawet podczas dzisiejszej sesji handlowej a miejscem na odbicie może okazać się poziom 1.30160 lub nieco niższy poziom 1.29800. Oba poziomy wydają się bardzo dobre do dalszego odbicia oraz kontynuacji ruchu wzrostowego, gdzie celem dla pierwszego ruchu (impulsu) będzie poziom 1.31260, czyli poziom oddalony od wsparcia o około 140 pipsów. W takim układzie stop loss dla pozycji długich w przypadku ich zbierania z wymienionej strefy nie powinien przekraczać 25 pipsów. Wówczas risk ratio kształtować się będzie na poziomie około 5:1 wliczając koszta transakcyjne pary.

wykres Kurs funta GBPUSD 8 Maja 2019
Kurs funta GBPUSD 8 Maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here