Kurs funta podczas poniedziałkowej sesji handlowej chwilowo odbija wobec dolara amerykańskiego. Para GBP/USD zdaje się bronić bardzo ważne wsparcie cenowe, które może wygenerować silniejsza obronę niż to, co inwestorzy walutowi mogli widzieć w ciągu ostatnich sesji handlowych. Warto jednak poczekać na odpowiednią reakcje, która powinna pojawić się w ciągu najbliższych sesja handlowych. Jeśli taka faktycznie się pojawi, może to spowodować podejście pary nawet pod poziomy z końca kwietnia obecnego roku. 


Kurs funta nadal broni – para GBP/USD na wykresie D1

Kurs funta szterlinga w ostatnich dniach zdaje się wracać do pierwotnego trendu spadkowego, który zainicjowany został już miesiące temu. W tym momencie jednak para GBP/USD dotarła do ważnego miejsca – poziomu 1,25800 USD, który zdaje się być bardzo ważnym wsparciem z interwalu D1. Oznacza to, że zarówno dla sesji intraday jak i dla następnych sesji handlowych będzie to bardzo istotna strefa.

Jeśli obecny trend spadkowy ma być kontynuowany, wówczas można będzie to rozegrać na zasadzie zleceń oczekujących typu sell stop – na poziomie 1,25550 USD, kiedy ostatni dołek zostanie wyłamany. Wówczas poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie poziom 1,24700 USD. Jednak jeśli para GBP/USD – a więc rekcja kursu dolara amerykańskiego będzie nadal mniej widoczna – wówczas odbicie może sięgnąć ostatnich szczytów – lub nawet poziomów z końca kwietnia – strefy 1,29060 USD.

wykres Kurs funta GBPUSD 17.06.2019
Kurs funta GBPUSD 17.06.2019

Właśnie z tego powodu obecna strefa dla pary jest bardzo ważna – ponieważ w zależności od reakcji będzie można podłączyć się do ruchu, który powinien odpowiednio długo trwać. W tym założeniu w przypadku przerwania wsparcia około 80 – 100 pipsów, a w przypadku obrony poziomu, potencjalne będą około 120 – 240 pipsów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here