big benWe wtorek polski złoty dobrze radził sobie wobec kursu dolara rysując kolejny sygnał zakupowy, jednak tendencji nie udało się utrzymać w stosunku do GBP i CHF. Kurs funta przesuwa się na najwyższe poziomy od lipca niemal testując 5 zł, a kurs franka podchodzi pod maksima z początku roku. Sprawdź kursy walut pod koniec sesji z 19 lutego 2019 roku i przygotuj się do kolejnego dnia handlowego.


Kurs dolara ponownie z sygnałem sprzedażowym, USD/PLN testuje istotny opór

Notowania USD/PLN drugą sesję z rzędu testują poziom 3,82 zł – jednocześnie kurs dolara starał się ponownie wybić 3,84 zł, opór został jednak bardzo szybko odrzucony. W efekcie w przeciągu trzech dni jest to już drugie fałszywe wybicie sugerujące możliwość spadków amerykańskiej waluty.

kurs dolara 19 lutego
Kurs dolara rysuje we wtorek kolejny sygnał sprzedażowy. Źródło: Tradingview.com

Dla potwierdzenia wspomnianego sygnału sprzedażowego (świeca z długim górnym knotem odrzucająca strefę oporu), niezbędne jest zamknięcie sesji 19 lutego w takiej formie. Biorąc jednak pod uwagę, że do rozrysowania kolejnej zostało zaledwie kilka godzin, wiele nie powinno zmienić się na USD/PLN.

Potencjalne zasięgi spadków kursu dolara to 3,80 zł (opór z grudnia i stycznia), a następnie 3,73 zł, czyli dolne ograniczenie konsolidacji.

GBP/PLN po 4,99 zł, kurs funta nie był tak wysoko od lipca!

Pomimo zysków w stosunku do dolara, złotówka nie była w stanie oprzeć się wzrostom GBP. Kurs funta zyskuje bardzo silnie we wtorek, wybija istotny opór i testuje poziom tuż pod 4,99 zł, który ostatni obserwowano na początku lipca zeszłego roku. Oznacza to, że GBP/PLN już naprawdę niewiele brakuje do osiągnięcia okrągłego poziomu 5 złotych. Oznaczałoby to umocnienie funta w stosunku do złotówki od początku roku o ponad 5%.

kurs funta 19 lutego
Kurs funta nie był tak wysoko od lipca 2018. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta pokonując poziom 5 złotych otworzyłby sobie drogę do dalszych, dynamicznych wzrostów.

Kurs franka testuje tegoroczne maksima, CHF/PLN najwyżej od początku stycznia

Złoty tracił również do franka – notowania CHF/PLN testowały we wtorek poziom 3,8450 zł, który ostatni raz obserwowano w trakcie pierwszych sesji tego roku:

kurs franka 19 lutego
Kurs franka zyskuje do złotówki. Źródło: Tradingview.com

Środa ważnym dniem dla dolara – rynek czeka na protokoły FOMC

W środowym kalendarzu makroekonomicznym, najważniejszą publikacją będą protokoły z ostatniego posiedzenia amerykańskiego FOMC (godzina 20:00 czasu polskiego). Mogą mieć wyraźne przełożenie na kurs dolara. Oprócz tego w kalendarzu makroekonomicznym nie znalazło się więcej istotnych publikacji:

kalendarz makro 19 lutego
Źródło: pl.investing.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here