zwinięte banknoty 100 PLNKurs funta do polskiego złotego rośnie dziś blisko 0,5%. Cena GBP/PLN ponownie odbiła się od wsparcia z 21 marca. Licząc od minimum, możemy obserwować wzrosty na 340 pipsów (3,4gr). Czy czeka nas ponowny ruch w kierunku poziomu 5 złotych za jednego funta brytyjskiego?


Sytuacja techniczna na kursie GBP/PLN

Kurs funta do złotego wyraźnie reaguje w okolicach dołków z 21 marca. Po raz kolejny kurs GBP/PLN odbija od mierzenia 38,2% całej ostatniej fali spadkowej. Okolice współczynnika Fibonacciego powinny w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Dopóki jest ono bronione, niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 5 zł. Jeżeli jednak dojdzie do wybicia dołem, spodziewałbym się ruchu w kierunku mierzenia 50%.

Kurs funta do złotego

Z szerszej perspektywy, sytuacja nie jest taka zła?

Patrząc na wyższy interwał czasowy – D1, kurs po długiej walce, wrócił poniżej poziomu 5 zł. Maksimum znajdowało się nawet na 5,07 zł, jednak rynek miał wyraźny problem z kontynuacją wzrostów, przez co doszło do przeceny. Aktualnie bariera przy 5 zł powinna stanowić opór na GBP/PLN. Widziałbym tutaj nawet ruch w kierunku mierzenia 61,8%, które pokrywa się z dolnym ograniczeniem układu 1:1. Przy poziomie 4,84 zł spodziewałbym się więc reakcji popytowej.

Kurs funta do złotego


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here