zwinięte banknoty 100 PLNKurs funta do polskiego złotego rośnie dziś blisko 0,5%. Cena GBP/PLN ponownie odbiła się od wsparcia z 21 marca. Licząc od minimum, możemy obserwować wzrosty na 340 pipsów (3,4gr). Czy czeka nas ponowny ruch w kierunku poziomu 5 złotych za jednego funta brytyjskiego?


Sytuacja techniczna na kursie GBP/PLN

Kurs funta do złotego wyraźnie reaguje w okolicach dołków z 21 marca. Po raz kolejny kurs GBP/PLN odbija od mierzenia 38,2% całej ostatniej fali spadkowej. Okolice współczynnika Fibonacciego powinny w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Dopóki jest ono bronione, niewykluczony jest ruch w kierunku poziomu 5 zł. Jeżeli jednak dojdzie do wybicia dołem, spodziewałbym się ruchu w kierunku mierzenia 50%.

Kurs funta do złotego

Z szerszej perspektywy, sytuacja nie jest taka zła?

Patrząc na wyższy interwał czasowy – D1, kurs po długiej walce, wrócił poniżej poziomu 5 zł. Maksimum znajdowało się nawet na 5,07 zł, jednak rynek miał wyraźny problem z kontynuacją wzrostów, przez co doszło do przeceny. Aktualnie bariera przy 5 zł powinna stanowić opór na GBP/PLN. Widziałbym tutaj nawet ruch w kierunku mierzenia 61,8%, które pokrywa się z dolnym ograniczeniem układu 1:1. Przy poziomie 4,84 zł spodziewałbym się więc reakcji popytowej.

Kurs funta do złotego


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here