Naga MarketsKurs funta z celem 1,33 CHF, a euro na 1,15 CHF - prognozuje Goldman Sachs i INGNotowania franka mocno tracą w ostatnim czasie. Wyprzedaż wyhamowało nieco osunięcie na rynkach akcji pod koniec ostatniego tygodnia lutego. Trendy panujące na franku w perspektywie krótkoterminowej dobrze sprawdzają się jako barometry warunków ryzyka i będą miały istotne implikacje dla szerszych trendów kursu funta szterlinga.

  • Wzrost franka stanowiłby ostrzeżenie dla funta
  • GS podnosi cel dla GBP/CHF na 1,33
  • ING celuje w 1,15 na EUR/CHF, a Unicredit prognozuje poziom 1,13

Kurs funta z celem 1,33 CHF – Goldman podnosi cel dla GBP/CHF

Słabość franka wskazywałaby na potencjał do większych wzrostów funta szterlinga. Z kolei ponowne wzrosty szwajcarskiej waluty byłyby ważnym sygnałem ostrzegawczym dla funta i ryzykiem szerszej korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Goldman Sachs zwraca uwagę na stare powiedzenie, że „Swissy nigdy nie kłamie” i wydaje się, że obecnie frank ma wiele do powiedzenia na temat wyprzedaży walut.

Bank ostatnio zalecił kupowanie pary walutowej GBP/CHF. Cel dla tej pary wypadał przy 1,30, a teraz został jeszcze podwyższony.

– Teraz celujemy w 1,33 i podnosimy nasz początkowy stop loss do punktu wejścia na poziomie 1,24. Proporcjonalnie do tego podnosimy nasze prognozy EUR/CHF do 1,13, 1,17 i 1,20 za 3, 6 i 12 miesięcy – prognozuje Goldman Sachs.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

EUR/CHF wzrośnie do 1,15  – szacuje ING

ING nie spodziewa się trwałych zakupów franka.
– Trudny tydzień dla aktywów ryzykownych może spowodować, że ruch na krótko zbliży się do 1,09, ale spodziewalibyśmy się, że ponownie pojawią się tam kupujący. Ostatecznie, postrzegamy to jako korektę rundy byka w 2021 r. dla aktywów ryzykownych. Cel dla EUR/CHF na koniec obecnego roku znajduje się na poziomie 1,15 – napisali analitycy ING.

Z kolei Unicredit zauważa, że ekspozycja na longi we franku stała się mniej atrakcyjna. Powodem mają być transakcje reflacyjne ze spreadami rentowności poruszającymi się na korzyść USD i EUR, a także poprawiający się globalny sentyment do ryzyka.

Analitycy Unicredit prognozują wzrost pary walutowej EUR/CHF do 1,13 w perspektywie długoterminowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here