Naga MarketsKurs funta do dolara z perspektywami wzrostu nawet powyżej 1,44 dol. zdaniem ING FXKurs funta do dolara w kwietniu ponownie pokonał granicę 1,40 dol. i choć w poniedziałek mamy do czynienia z przeceną, to wciąż notowany jest powyżej 1,41 dol. Analitycy ING FX są przekonani, że w perspektywie 1 miesiąca możemy ujrzeć kurs GBP/USD nawet na poziomie 1,44 dol.

Kurs funta z szansami na dalsze umocnienie

Kurs funta do dolara może zdaniem analityków ING FX już w przeciągu kilku tygodni zaatakować lokalne wieloletnie szczyty z końca lutego tego roku w okolicach 1,424 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs GBP/USD całkiem sprawnie otrząsnął się z ostatniego odbicia USD i wraz z innymi walutami europejskimi kontynuuje zwyżkę. – stwierdzili analitycy ING FX.Solidne dane PMI za maj w Wielkiej Brytanii podkreśliły realizację optymistycznego scenariusza dla brytyjskich perspektyw gospodarczych i jest obecnie jasne, ze GBP ma za sobą wiatr w plecy.https://i1.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/q/QQrPv3lv.png?w=696&ssl=1To dość spokojny tydzień, jeśli chodzi o dane makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii, a dane dotyczące finansów publicznych za kwiecień, które pojawią się we wtorek, będą miały raczej ograniczony wpływ na zachowanie GBP. – dodali

Analitycy ING FX są “umiarkowanie byczo” nastawieni wobec kursu funta do dolara. Podali dość szeroki zakres dla funta w tym tygodniu, który wynosi 1,4010 – 1,4380 dol., zatem niewykluczona jest krótkoterminowa korekta, ale w średnim terminie otoczenie makroekonomiczne wskazuje raczej na aprecjację brytyjskiej waluty.

Zobacz również: Elon Musk znów o kryptowalutach, tym razem bardzo pozytywnie

Chociaż dane makroekonomiczne dla UK prawdopodobnie nie zapewnią zbyt dużego wsparcia dla GBP w tym tygodniu, to dopóki otoczenie wskazujące na osłabienie USD będzie obowiązywało, tak długo kurs GBP/USD będzie zmierzał do przebicia wieloletniego szczytu na 1,4237 dol., co może nastąpić już wkrótce. – podkreślili.

– Potem, GBP/USD może aprecjonować do 1,44 dol, zgodnie z naszym 1-miesięcznym celem. – podsumowali eksperci z ING FX.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here