Naga MarketsKurs funta do dolara w górę. Możliwy jastrzębi zwrot BoE zdaniem BofAKurs funta do dolara tuż przed połową lipca notowany jest po 1,385 dol., a jeszcze na przełomie maja i czerwca wyznaczał wielomiesięczne szczyty na 1,425 dol. Zdaniem Bank of America, kurs GBP/USD mają czekać wzrosty, które wspierane będą dobrymi perspektywami wzrostu gospodarczego dla Wielkiej Brytanii oraz spodziewanym zacieśnieniem polityki monetarnej przez Bank of England.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) z szansą na wzrost wg BofA

Kurs funta do dolara ma czekać aprecjacja, jak uważają analitycy amerykańskiego banku inwestycyjnego Bank of America. Ich zdaniem, szereg czynników ma wskazywać na umocnienie funta.Anality Bank of America są optymistycznie nastawieni wobec spodziewanych odczytów stopy wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii. To z kolei wpłynąć ma na decyzję Bank of England, który obserwując pozytywną sytuację w gospodarce może podjąć decyzję o wcześniejszym podniesieniu stóp procentowych.

Zobacz również: Cena ropy w górę we wtorek. OPEC+ traci cenny czas na porozumienie

Powtarzamy: Bank of England w wersji 2021 nie będzie tak tolerancyjny wobec powtarzających się poziomów inflacji powyżej celu, jak jego poprzednicy. – stwierdzili analitycy Bank of America.

Plus500

Wcześniej, BofA dość niechętnie podchodziła do rekomendowania kupna funta z uwagi na obawy o już istniejącą sporą łączną pozycję długą wobec tej waluty na rynku FX. To się miało jednak zmienić, jak zauważyli sami przedstawiciele banku:

Kurs funta do dolara w górę. Możliwy jastrzębi zwrot BoE zdaniem BofA
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Ostatnie dowody wywodzące się z naszych własnych wskaźników sugerują, że liczba długich pozycji na funcie spadła. – podkreślili jednocześnie zaznaczając, że zmienność w okresie wakacyjnym powinna być względnie uspokojona.

To powinno wspierać funta i w połączeniu z giełdą w UK zależącą w dużej mierze od koniunktury na rynku surowców, gdzie trwająca hossa może zapewnić dalszy rozpęd.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here