Naga MarketsKKurs funta do dolara GBPUSD z szansą na wzrosty wg UOBPodczas dzisiejszej sesji obserwujemy spadki na kursie funta brytyjskiego. Para walutowa GBPUSD znajduje 0,26% pod kreską. Analitycy Commerzbanku są zdania, że GBPUSD ma przestrzeń do spadków w rejony poziomu 1,2900. Wcześniej jednak musi dojść do wybicia dołem psychologicznej bariery przy 1,30 USD. We wtorek 28 stycznia po godzinie 15:00 za jednego funta trzeba płacić 1,3010 dolara amerykańskiego


Kurs GBPUSD z szansą na test 1,2900

Analitycy Commerzbanku są zdania, że “kabel” ma otwartą drogę do spadków w kierunku poziomu 1,2900. Karen Jones, szef zespołu FICC Technical Analysis Research powiedział, że w długim terminie silnym wsparciem jest poziom 1,2902, gdzie znajdują się grudniowe minima. Jego ewentualne pokonanie mogłoby doprowadzić do przeceny nawet w rejony 1,2690, gdzie aktualnie wypada 200 sesyjna średnia krocząca. Nie widzimy na razie sygnałów kupna, niemniej jeśli doszłoby do odbicia od okrągłego poziomu 1,30 USD, możliwy byłby ponowny ruch w kierunku 1,3285, gdzie znajduje się ważny współczynnik Fibonacciego.

Sytuacja techniczna na wykresie GBPUSD

Patrząc technicznie na wykres GBPUSD, kurs od dłuższego czasu broni kluczowej strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 1,30 USD. Jednak pomimo wybicia górą linii trendu, kupujący nie byli w stanie utrzymać kierunku, przez co obserwujemy test wspomnianej linii od drugiej strony. Ponadto notowania po raz kolejny zbliżają się do ważnej bariery popytowej zaznaczonej kolorem zielonym. To czy w tym miejscu dojdzie do odbicia, czy wybicia dołem, powinno zdecydować o dalszym kierunku w średnim terminie. W przypadku zanegowania wsparcia, spadki mogą się pogłębić nawet do 1,2910, gdzie znajdują się minima z grudnia 2019 roku. Z kolei rozważając wzrostowy scenariusz, pojawienie się tutaj sygnału popytowego, mogłoby doprowadzić do silniejszego odbicia, tak jak to miało miejsce chociażby 20 stycznia.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H4
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here