Naga MarketsKurs funta do dolara GBPUSD z szansą wzrosty w kierunku 1,3280 wg CommerzbankKurs funta brytyjskiego próbuje odrabiać straty po ostatnich spadkach, para walutowa GBPUSD zbliża się okrągłego poziomu 1,30 USD. Poziom ten powinien stanowić kluczową barierę podażową. Co sądzą o sytuacji analitycy Westpac? W środę 12 lutego po godzinie 14 za jednego funta brytyjskiego trzeba płacić 1,2965 dolara amerykańskiego.


Kurs funta do dolara GBPUSD z szansą na dalsze wzrosty?

W ostatnim czasie kurs GBPUSD znalazł się poniżej okrągłego poziomu 1,30 USD i jak twierdzą analitycy Westpac będzie się utrzymywał w rejonach tej bariery w tym roku. “Według naszych aktualnych prognoz, obniżka stóp BOE w marcu zostanie szybko zniwelowana przez trzy cięcia FOMC, co wpłynie na równowagę polityki monetarnej.”

Sytuacja techniczna na wykresie GBPUSD

Patrząc technicznie na wykres GBPUSD, notowania zbliżają się do kluczowego poziomu oporu. Przy okrągłym psychologicznym 1,30 USD znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance, czyli największej korekty na ostatniej fali spadkowej. W tym miejscu dodatkowo wypada mierzenie 38,2% Fibonacciego ruchu liczonego od szczytów z 31 stycznia, co wzmacnia opór. Jeżeli w tych okolicach pojawi się reakcja podażowa, sprzedający będą próbowali przejąć kontrolę na wykresie. W przeciwnym razie, wybicie górą może przełożyć się na dynamiczne wzrosty.

Kurs GBPUSD
GBPUSD interwał H1
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here