Naga Marketsgbp pound funt Kurs funtaKurs funta do dolara GBP/USD znajduje się dziś 0,4% na minusie. W piątek 21 czerwca jednego funt brytyjskiego trzeba płacić 1,2653$. Jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej GBP/USD?


Zobacz także: Cena złota odbija od 1400$, to koniec hossy? Co z ceną ropy i srebra

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta do dolara reaguje na układ 1:1

Patrząc na wykres z perspektywy szerokiej ramy czasowej – H4, możemy obserwować wyraźną reakcję przy górnym ograniczeniu układu 1:1. Poziom 1,2712 został wybroniony, co świadczy o przewadze podaży. Dodatkowo można zauważyć tutaj lokalną formację podwójnego szczytu, co potwierdza spadki. Dziś doszło także do przebicia strefy przy 1,2675, co może prowadzić do przyspieszenia ruchu w dół. Targetem dla sprzedających jest oczywiście wybicie nowych minimów. Z racji tego, że ruch do góry był wykonany praktycznie bez żadnej większej korekty, kurs może bez problemu schodzić w dół. Pierwsze miejsce, gdzie może pojawić się reakcji popytu, to dopiero dołki z 31 maja, czyli blisko 100 pipsów poniżej obecnej ceny.

Wykres funta do dolara GBPUSD 21 czerwca 2019

Kurs funta złamuje lokalną sekwencję

Schodząc na niższy interwał czasowy – H1, doszło do załamania sekwencji wzrostowej. Dopóki kurs GBPUSD będzie się znajdował poniżej poziomu 1,2675, obowiązuje tendencja spadkowa. Cena znajduje się dodatkowo pod średnią kroczącą. Jeśli jednak dzisiejsze spadki okazałaby się chwilowe, to w dalszym ciągu należy pamiętać o długoterminowym trendzie spadkowym i oporze przy 1,2710, wynikającym z wspomnianej szerokiej geometrii 1:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here