Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 października 2019Jak mówią analitycy ING“Rynek opcji walutowych wycenia obecnie na tylko 10% prawdopodobieństwo, że GBP/USD osiągnie poziom 1,40 przed końcem roku.” Niemniej ostatnio dynamika wzrostów jest bardzo duża, w zaledwie 10 sesji kurs ruszył się na ponad 700 pipsów w górę.


Kluczowe cytaty

“Poprawiona umowa z Brexitowa przewiduje obecnie, że okres przejściowy zakończy się w grudniu 2020 roku. Chociaż jest to prawdopodobne, że okres przejściowy zostanie przedłużony, obecny stan rzeczy oznacza, że nadal istnieje ryzyko nagłego opuszczenia przez Wielką Brytanię jednolitego rynku i unii celnej”.

“W ten sposób przedsiębiorcy pozostają w niewiedzy, co z kolei powoduje, że inwestycje są ograniczone. Podczas gdy członkowie Bank of England próbowali ponownie podjąć rozmowy na temat ewentualnego zaostrzenia polityki w ostatnich dniach, uważamy, że jest to mało prawdopodobne w krótkim terminie”.

“Jak wspomniano powyżej, jesteśmy zdania, że w tym roku jest mało prawdopodobne aby kabel przesunął się do poziomu 1,40. Gdyby jednak tak się stało, prawdopodobnie wiązałoby się to ze zjawiskiem squeeze na pozycjach krótkich”

Kurs funta do dolara odbija od 1,30 USD

Po wyjściu powyżej okrągłego poziomu 1,30 USD, kurs GBPUSD szybko zwrócił. Niemniej tendencja wzrostowa nie wydaje się na razie zagrożona. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie wczorajszych minimów, przy 1,2870.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here