Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejNotowania pary walutowej GBP/USD po dotarciu do lokalnego wsparcia 1,22 i ustanowieniu formacji podwójnego dna, silnie wystrzeliły w wyniku pozytywnych informacji dot. Brexitu. Czy to już dobry moment na zakup funta czy chwilowy optymizm? Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 1,2510 USD. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w piątek, 11 października 2019 roku.

  • Kurs funta kontynuuje czwartkową aprecjację
  • GBP/USD dociera do spadkowej linii trendu
Para walutowa Kurs Nazwa
GBPUSD 1,2510 funt brytyjski

Kurs funta w dwa dni niweluje dwutygodniowe spadki

Kurs pary GBP/USD wzrasta w piątek nad poziom 1,25 i dotarł do spadkowej linii trendu wyznaczonej po marcowych i kwietniowych dołkach. Tworzy ona układ konfluencji z sierpniowym szczytem 1,2490. Jego przebicie będzie oznaczało wyrysowanie nowego lokalnego szczytu, co może wywołać kolejną falę aprecjacji brytyjskiej waluty z celem na czerwcowy (1,2780) i marcowy (1,3380) szczyt. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 1,2372 oraz 1,2200.

Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym, źródło 11 10 19
Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym, źródło tradingview.com

Rozmowy dot. Brexitu umacniają funta

Do oficjalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostały zaledwie trzy tygodnie. Od czasu objęcia stanowiska przez Borisa Johnsona relacje z przedstawicielami UE uległy znacznemu pogorszeniu. Jednak bardziej przychylny ton przywódcy UK i premiera Irlandii w czwartek wskazuje, że przełom jest nadal możliwy, choć trudności wciąż istnieją. Główną kwestią sporną konfliktu pozostaje granica z Irlandią.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here