Naga MarketsKurs funta do dolara będzie zyskiwał nawet w obliczu nowej fali COVID, twierdzi MUFGKurs funta do dolara jeszcze pod koniec maja był na trzymiesięcznych szczytach na 1,425 dol., by potem opaść w kolejnych tygodniach. Jednak zdaniem analityków MUFG czeka go powrót na wzrostową ścieżkę, a głównym powodem za tym jest zaawansowany program szczepień w UK, który ma ochronić kraj przed negatywnymi skutkami fali nowej mutacji koronawirusa o potocznej nazwie “Delta”.

Kurs funta na wzrostowej ścieżce zdaniem MUFG

Kurs funta do dolara ma według MUFG szansę na aprecjację i powrót do średnioterminowego trendu wzrostowego zapoczątkowanego jeszcze w maju zeszłego roku, nawet w obliczu niespodziewanego rozwoju pandemii.– Rozprzestrzenianie się nowej mutacji “Delta” koronawirusa wywołało opóźnienie planów ponownego otwarcia gospodarek. Jak podała agencja Public Health England, aż 9 na 10 nowych przypadków COVID w Wielkiej Brytanii są wynikiem działania wirusa mutacji Delta, która ma cechować się o 64% większą zdolnością do transmisji wewnątrz pomieszczeń niż poprzedni dominujący wariant, a nowe dane pokazują, że ryzyko hospitalizacji jest znacznie większe. – stwierdzili analitycy MUFG.

Plus500

Dobrą wiadomością jest natomiast nowa analiza Public Health England, która wykazała, że szczepionka Pfizera zapewniła skuteczność 96%, a AstraZeneca 92%. W Wielkiej Brytanii już 80% dorosłych otrzymało przynajmniej jedną dawkę, podczas gdy 57% otrzymało dwie.

Mutacja Delta będzie większą przeszkodą dla krajów, gdzie programy szczepień nie są jeszcze tak zaawansowane jak w UK. – podkreślili analitycy MUFG.

Wciąż utrzymywanym celem jest pełne zaszczepienie do 19 lipca 2/3 dorosłych w Wielkiej Brytanii. Jak pokazały obecne dane przytoczone przez MUFG, jest to cel całkiem możliwy do wypełnienia.

Zobacz również: Kurs euro do dolara z szansą na dalsze wzrosty, uważają analitycy MUFG

Choć władze UK postanowiły utrzymać obowiązywanie restrykcji, analitycy MUFG nadal optymistycznie podchodzą do kwestii brytyjskiej waluty.

Kurs funta do dolara będzie zyskiwał nawet w obliczu nowej fali COVID, twierdzi MUFG
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Podtrzymujemy nasze prowzrostowe oczekiwania wobec funta wierząc, że gospodarcze perspektywy w krótkim terminie obniżą krótkoterminowe ryzyka, które pojawiły się w tym czasie. Nie sądzimy, że niewielkie przesunięcie w czasie pełnego zniesienia lockdownu 21 czerwca będzie miało istotny negatywny wpływ na funta czy politykę pieniężną BoE. – dodali.

Analitycy MUFG wyznaczyli swoją rekomendację kursu funta do dolara na poziomie 1,4585 dol. w długim terminie.

Nasza prognoza dla GBP jest pozytywna. – podsumowali. – Jakikolwiek negatywny czynnik wobec GBP nie bedzie miał długiego wpływu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here