Naga MarketsKurs funta do dolara australijskiego porusza się “bardzo technicznie” od czasu odbicia od przyspieszonej linii trendu wzrostowego. W tym tygodniu GBPAUD wzniósł się na poziomy z 2016 roku i jednocześnie napotkał na opór. Jaki może być dalszy los tej pary walutowej?

Jak widać na wykresie 4-godzinnym GBPAUD poniżej, cena po kilkudniowej konsolidacji odbiła 13 lutego od przyspieszonej linii trendu wzrostowego, biegnącej od tegorocznego dołka. Następnie dołki i szczyty poruszały się na coraz wyższych poziomach, a przełamane opory zmieniały się we wsparcia.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Ostatnie odbicie od lokalnego wsparcia przy 1,9518 zaprowadziło notowania do kluczowego oporu przy 1,9750, na którym wyznaczone były tegoroczne maksima. Cena po przekroczeniu tego oporu znalazła się na poziomach z 2016 roku, jednakże kupujący nie zdołali jej tam utrzymać do zamknięcia sesji.

Obecnie jesteśmy świadkami odbicia od oporu, gdzie najbliższe wsparcie nadal zapewniać może poziom 1,9518, który wraz z linią trendu tworzy obecnie strefę konfluencji. W przypadku jego pokonania, kolejna linia obrony znajduje się w okolicach 1,9340.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPAUD - 27 lutego 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPAUD – 27 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here