Naga MarketsKurs funta do dolara australijskiego osunął się pod koniec minionego roku do poziomu 1,8660, gdzie nakreślone zostało wsparcie, które zbiegło się z linią trendu wzrostowego biegnącą od ubiegłorocznych minimów. Odbicie od tego poziomu skierowało notowania do oporu przy 1,9090.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Jak widać na wykresie dziennym GBPAUD poniżej, cena w ubiegłym tygodniu wróciła do wspomnianej linii trendu, która ponownie sprawdziła się w roli wsparcia. Wzrost po odbiciu trwał 3 dni, a w piątek powrócili sprzedającym którym także dziś udaje się spychać notowania na niższe poziomy.

Istotne znaczenie może mięć wynika potencjalnego re-testu linii trendu wzrostowego. Po ostatnim odbiciu nie doszło do ustanowienia nowego szczytu, co wskazuje na osłabienie kupujących i zwiększa prawdopodobieństwo przełamania wsparcia.

Realizacja powyższego scenariusza tj. zamknięcie notowań dziennych pod linią trendu, otwierałoby drogę do strefy wsparcia między 1,8660 – 1,8550. Dopiero pokonanie tego obszaru wskazywałoby na zmianę tendencji i odsłoniło kluczowe wsparcie przy 1,8100.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej GBPAUD - 20.01.2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPAUD – 20.01.2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here