Naga MarketsKurs funta dalej w dół? Duża spadkowa świeca na GBPAUD wskazuje, kto kontroluje rynekParze walutowej GBPAUD ostatni raz przyglądałem się 24 kwietnia, gdzie wskazywałem, że rynek kontrolują sprzedający. Wybita wtedy została ważna strefa wsparcia, która zmieniła się w opór. Od tego czasu kurs funta zrealizował wyznaczony cel (1,916), a nawet osunął się jeszcze niżej. Po tygodniu niezdecydowania, na rynku znowu pojawili się sprzedający. Zobaczmy zatem dalsze perspektywy dla tej pary walutowej.

  • Po tygodniu niezdecydowania na GBPAUD powrócili sprzedający
  • Wynik testu nowego oporu może wskazać dalszy kierunek
  • Utrzymanie kontroli przez sprzedających dałoby szansę na 300-pipsowy spadek

Spadek kursu funta zanegował byczego pin bara

Osunięcie kursu funta po wybiciu wsparcia w obrębie 1,9530 pozwoliło sprzedającym na dotarcie do kolejnego obszaru obrony blisko okrągłego poziomu 1,90 AUD. Jedna; w ostatnim tygodniu kwietnia kupującym udało się odzyskać utracony grunt, co doprowadziło do powstania byczego pin bara widocznego na poniższym wykresie.

Formacja pin bar z wykresu tygodniowego wskazywała na starcie między sprzedającymi a kupującymi, gdzie żadna ze stron nie zyskuje wyraźnej przewagi. Dopiero akcja cenowa z minionego tygodnia handlowego pokazała, kto kontroluje rynek.

O przewadze niedźwiedzi świadczy duża spadkowa świeca, która zanegowała pin bara. Jedyne zastrzeżenie, co do niej jest takie, że zamknięcie w piątek miało miejsce w strefie wsparcia (1,90).

Wykres tygodniowy pary walutowej GBPAUD

Dobry pogląd krótkoterminowy na notowania kursu funta do dolara australijskiego daje wykres 4-godzinny. Poniżej widać, że poziom 1,90 został przetestowany w roli oporu, gdzie uformował się niedźwiedzi pin bar.

Zobaczymy teraz, czy na początku tygodnia niedźwiedzie utrzymają kontrolę i zdołają utrzymać nowy opór. W przypadku realizacji tego scenariusza, kolejny cel dla spadków znajdziemy w okolicach 1,8700, co daje szansę na około 300-pipsowy spadek.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPAUD

Alternatywnie, powrót notowań GBPAUD ponad strefę w obrębie 1,90 zakwestionuje pro-spadkowy scenariusz dla tej pary walutowej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here