Naga MarketsW temacie amerykańsko-chińskim w ostatnich godzinach nie zmieniło się wiele. Na rynek nie dotarły żadne istotne plotki (widać, że żadna ze stron nie ma interesu w ich rozpuszczaniu, co może sugerować, że negocjacje są poważne), i tym samym kluczowe będzie to, co dowiemy się po spotkaniu Trumpa z Liu He o godz. 20:45.

Niewykluczone, że informacje ze spotkania zaczną spływać dopiero po godz. 22:00, kiedy rynki będą już zamknięte, co powoduje, że niedzielny wieczór, kiedy pierwsze transakcje na poczet nowego tygodnia dokonywane są w Singapurze, będzie bardzo emocjonujący. Niska płynność, jaka ma wtedy miejsce może generować większą zmienność, pomijając już to, że większość instrumentów najpewniej otworzy się z większymi, lub mniejszymi lukami względem piątkowego zamknięcia.

Największą uwagę przyciągał funt

Po śniadaniu z udziałem szefa unijnych negocjatorów Michela Barniera z brytyjskim ministrem ds. Brexitu ten pierwszy udał się później zrelacjonować przebieg dyskusji unijnym ambasadorom, po czym ogłosił, że dostał „zielone” światło do zintensyfikowania rozmów z Brytyjczykami, tak aby zdążyć z przedstawieniem nowego rozwiązania ws. Brexitu na szczyt UE zaplanowany na 17-18 października.

Rynek zaczął na poważnie wyceniać możliwość przeprowadzenia uporządkowanego Brexitu jeszcze z końcem października. Czy to dobrze? Teoretycznie w krótkim okresie liczy się to, że zdjęłoby to niepewność, jaka ciągnęła się od kilkunastu miesięcy i mogłaby potrwać jeszcze nawet drugie tyle, bo nie ma żadnej pewności, czy udałoby się doprowadzić do drugiego referendum, a jego wynik odwracałby decyzję z 2016 r. Oczywiście w dłuższym okresie powstanie wiele pytań, czy Brexit sam w sobie nie będzie jednak obciążeniem dla gospodarki, która, aby móc skutecznie konkurować na globalnym rynku będzie musiała znaleźć dla siebie jakąś niszową strategię.

O wykresie GBPUSD można powiedzieć na razie tyle, że ważne opory są łamane jak zapałki…

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here