Naga MarketsKurs funta czekają już tylko spadki, uważają analitycy JP MorganKurs funta względem dolara był jedną z najlepiej radzących sobie par jak do tej pory w 2021 roku. Jak twierdzą analitycy, JP Morgan nie przewidzieli wcześniej jak duży wpływ będzie miał program szczepień w UK na aprecjację funta. Mimo tego, dokonali oni rewizji swoich prognoz względem przyszłego zachowania kursu GBP/USD i uważają, że teraz najbardziej prawdopodobny jest scenariusz spadkowy.

  • Analitycy JP Morgan porównali brytyjską gospodarkę do sprintera: błyskawiczny start zostanie spowolniony późniejszą zadyszką
  • Niemniej, w krótkim terminie funt może uzyskać wsparcie w postaci ekspansywnej polityki fiskalnej
  • Początkowo, wskaźniki wzrostu gospodarczego w UK również mają być wysokie

Funt może spadać w kolejnych kwartałach – JP Morgan

Kurs funta do dolara ma spadać w kolejnych miesiącach zdaniem analityków JP Morga, pomimo tego, że program szczepień w Wielkiej Brytanii i to jak kraj ten radzi sobie z pandemią sugeruje poprawę perspektyw gospodarczych w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jesteśmy ostrożni co do tego, aby postrzegać średnioterminowe przewidywania jako całkowicie pozytywne i co do tego, aby sądzić, że GBP będzie w stanie podtrzymać dalszą aprecjację, gdy optymistyczny wpływ pomyślnego programu szczepień przeminie, a inwestorzy ponownie skupią się na obserwowaniu możliwości podtrzymania spodziewanego wysokiego wzrostu także po pandemii  COVID. – stwierdzili eksperci z JP Morgan.

Kurs funta czekają już tylko spadki, uważają analitycy JP Morgan
Notowania kursu GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Zasadniczo, przedstawiciele JP Morgan są zgodni co do tego, że brytyjska gospodarka wykaże silne wskaźniki wzrostu w II kw. i zanotuje kolejne solidne kwartały. Co więcej, w krótkim terminie powinny pojawić się zapowiedzi kolejnego wsparcia fiskalnego, a to wspomoże dodatkowo odbudowę gospodarczą.

Mimo tego, analitycy JP Morgan uważają, że średnioterminowe tendencje co do wzrostu gospodarczego będą nieco gorsze z uwagi na strukturalne słabości brytyjskiej gospodarki.

Plus500

Choć tempo szczepień wpłynie na trajektorię, po której porusza się brytyjska gospodarka przez następne kwartały, nie wpłynie to na podtrzymanie trendu wzrostu, a to jest ważniejsze dla średnioterminowych prognoz dla funta. – podsumowali analitycy JP Morgan.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

– Brytyjska gospodarka jest podobna do sprintera: może szybko opuścić bloki startowe COVIDu, jednak wątpliwe czy posiada wystarczająco dobrą kondycję i wydolność, aby podtrzymać wzrost przez kolejne kilka kwartałów i początkowy silny efekt może ulotnić się. – dodali.

Według ich przewidywań, na koniec września 2021 powinniśmy zobaczyć GBP/USD na poziomie 1,38 dol., by potem obserwować spadek do 1,37 dol., a następnie dalszą zniżkę do 1,36 dol. w marcu 2022 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here