Naga MarketsKurs funta czeka spadek w tym roku, a dolar zyska na sile, twierdzi JP MorganKurs funta względem dolara zdaniem analityków amerykańskiego banku inwestycyjnego JP Morgan będzie tracił zyski z ostatnich tygodni. Przemawiać ma za tym ich spojrzenie na kwestię programów szczepień, których tempo ma zostać wyrównane w długim terminie. To z kolei ma przełożyć się na utratę spodziewanej jeszcze niedawno przewagi Wielkiej Brytanii w powrocie jej gospodarki na wzrostowe tory.

  • Wsparciem dla dolara ma okazać się także wyższa rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych.
  • Ta już jest na 13-miesięcznych maksimach i przekracza 1,40%
  • Ma to wywrzeć presję na kursie GBP/USD

Funt ma utracić swoje atuty w tym roku według JPM

Kurs funta ma spadać względem dolara w zbliżających się tygodniach, a zdaniem ekspertów z jednego z największych banków inwestycyjnych świata, JP Morgan, kwestie związane z niwelacją pandemii mają okazać się kluczowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chodzi przede wszystkim o kwestie programów szczepień, które początkowo przebiegały znacznie sprawniej w Wielkiej Brytanii. To ma się zmienić w długim terminie, zdaniem JP Morgan. Co więcej, zdaniem banku, wzrost kursu GBP/USD jest przesadny względem rangi tego sentymentu.

Plus500

To jest głównie kwestia niczego więcej niż czasu: Wielka Brytania nie ma ani monopolu na szczepionkę, ani nie osiągnęła odporności stadnej. – podkreślili analitycy JP Morgan. – Tempo szczepień w Wielkiej Brytanii będzie miało małe lub żadne znaczenie, jeśli chodzi o wpływ na brytyjską gospodarkę na przestrzeni kilku kwartałów, które są istotne dla inwestorów.

Bank spodziewa się, że rynek skupi się wkrótce na długoterminowych fundamentach, a brytyjska waluta utraci ten pozorny atut.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

Już teraz widać sygnały tego, że luka jaka wytworzyła się między Wielką Brytanią a innymi gospodarkami rozwiniętymi jeśli chodzi o kwestie szczepień jest bliska szczytu swoich rozmiarów, zatem już wkrótce może istnieć nieco mniej powodów dla traderów na trzymanie się długich pozycji wobec funta. – stwierdzili analitycy JP Morgan.

Nie tylko kwestia radzenia sobie z pandemią jest istotna dla JP Morgan. Kluczowa jest także kwestia wzrostu rentowności amerykańskich obligacji, co ma doprowadzić do umocnienia dolara. JP Morgan zaleca zatem sprzedaż funta względem dolara, a kurs GBP/USD ma na koniec roku osiągnąć wartość 1,34 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro/usd | biomed akcje | notowania akcji pgnig | kurs mercator | orlen akcje forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here