Cena funta GBPPLN 16 maja 2019Kurs funta rozpoczyna wtorkową sesję nieśmiałymi wzrostami. Do godz. 8:35 umocnił się on bowiem wobec polskiego złotego o 0,1%. Mimo to, notowania pary walutowe GBPPLN w dalszym ciągu znajdują się poniżej 4,7320. Nieco większej zmienności na notowaniach funta spodziewać możemy się natomiast dziś w godzinach popołudniowych.


Zjednoczone Królestwo czeka na następcę Theresy May

Wczoraj członkowie Partii Konserwatywnej decydowali o wyborze następcy premier May. Wyniki tego głosowania poznamy zapewne dziś (możliwe, że już ok. godz. 12:45) a nowy premier obejmie urząd najprawdopodobniej 24 lipca br.

Jednym z największych faworytów do objęcia urzędu wydaje się Boris Johnson. Jego rządy nie są jednak akceptowane przez wszystkich ministrów w rządzie obecnej premier. Przypomnijmy bowiem, że już dwóch ministrów zadeklarowało, że jeśli tylko Boris Johnson zostanie ogłoszony zwycięzcą wyborów na lidera rządzącej Partii Konserwatywnej i zastąpi Theresę May na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, to ustąpią oni ze swoich funkcji.

Niepewność dot. Brexitu uderza bezpośrednio w kurs funta

Analizując obecna sytuację zauważymy, że kurs funta nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od 6 maja br. osłabił się on wobec polskiego złotego o niemal 34 grosze (6,68 zł) z 5,0444 zł do 4,7074 zł raportowanego w minioną środę. Mimo, że w drugiej połowie ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy wzrosty, wskutek których kurs funta wzrósł o ponad 4 grosze, to wczoraj znów pojawiła się większa reakcja podażowa.

Warto także zwrócić uwagę, że notowania pary walutowej GBPPLN w dalszym ciągu utrzymują się poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, co nie wskazuje na zbliżającą się w najbliższym czasie, trwałą zmianę nastawienia rynku.

Kurs GBP do PLN

  • Funt poniżej 4,7320 zł
  • Notowania GBPPLN utrzymują się poniżej linii tendencji wzrostowej
  • Wzrost niepewności dot. Brexitu ciąży na kursie funta

Więcej na temat kursu funta w programie Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24.tv:

AKTUALIZACJA 

Około godziny 13:00 rynki poznały wyniki wczorajszych wyborów w Partii Konserwatywnej. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, Boris Johnson został nowym premier Wielkiej Brytanii (UK) pokonując innego przedstawiciela Konserwatystów, Jeremy’ego Hunta. Zdobył on zdobył aż 92 tysiące głosów, Jeremy Hunt natomiast 46 tysiące.

W reakcji na wyniki wyborów kurs funta umacniał się wobec polskiego złotego. Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN zauważymy, że rynek pokonał lokalny opór w wysokości 4,7315 zł i dotarł aż do 4,7420 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOrlen w kierunku 104 zł? 7 sierpnia decyzja KE o fuzji z Lotosem
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Comarch otwiera siedzibę w Australii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here