Naga MarketsBoris Johnson może usłyszeć zarzuty - Brexit zostanie odwołany?
Boris Johnson, nowy premier UK

Pomimo pustego kalendarza makro, zmienność na funcie brytyjskim jest bardzo duża. Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od niewielkiej luki spadkowej, a w kolejnych godzinach ruch w dół tylko się nasilał. Po godzinie 17:00 para walutowa GBPUSD spada już ponad 150 pispów. Skąd tak duży ruch?


Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas publikacji danych
zapisz się na bezpłatny webinar

Kurs funta coraz niżej, winny nowy premier?

Podczas poniedziałkowej sesji kurs funta do dolara wyraźnie spada. Dziś znalazł się on na najniższych poziomach od marca 2017 roku! Za taki ruch można obwiniać nowego premiera UK, a właściwie nowy rząd, który założył twardy Brexit jako bazowy scenariusz. Jednocześnie sprawujący władzę zarzucili Unii Europejskiej brak elastyczności co do negocjowanej umowy. Taka informacja na pewno jest zła dla brytyjskiej waluty, co widać po wykresie. Jeżeli obecna tendencja się utrzyma, to w niedalekim czasie możemy zobaczyć atak na dołki przy 1,2100.

Kurs funta brytyjskiego GBP


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here