Naga MarketsSiedziba Banku AngliiDziś ważna sesja dla funta brytyjskiego. O godzinie 13:00 poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Analitycy nie przewidują zmiany poziomu stóp, jednak zmienność na funcie może być podwyższona.


Analitycy z Rabobank sugerują, że w rynek nie oczekuje żadnej zmiany i możemy spodziewać się głosowania 9-0 za pozostawieniem stóp na niezmienionym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kluczowe cytaty

“Nie spodziewamy się, aby BoE zmienił swoją dotychczasową politykę. Napięta sytuacja na rynku pracy może wskazywać na ewentualne rozważanie podwyżki, jednak ważniejsza będzie dyskusja na temat Brexitu, który powinien być głównym punktem obrad Banku Anglii na dzisiejszym spotkaniu.”

“Kolejne spotkanie w maju może dopiero przynieść podwyższenie poziomu stóp procentowych do 1,00%. Jednak aby to się stało, Wielka Brytania musi opuścić UE za porozumieniem, nie może dojść do tzw. twardego Brexitu, który wywołałoby zapewne sporo zawirowań i nie były korzystny dla UK jak i Unii Europejskiej”.

Sytuacja techniczna na wykresie GBP/USD

Kurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego znajduje się poniżej kluczowego wsparcia. Wczoraj cena próbowała utworzyć podwójne dno i na chwilę wyszła powyżej 1,2950, natomiast w tej chwili nie wygląda to dobrze dla strony kupującej. Kolejny test lokalnego minimum może doprowadzić do wybicia dołem i kontynuacji ruchu spadkowego. Dopiero wyraźne wyjście powyżej 1,2950, byłoby sygnałem do wzrostów, jak na razie przewagę ma strona podażowa.

Kurs funta do dolara

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy – H1, na GBP/USD znajdujemy się w fali spadkowej, gdyby doszło do ruchu wzrostowego, to dobrym miejscem do dołączenia się do spadków byłoby okolice 1.3025. W przypadku dalszych spadków należy przekładać układ 1:1 na niższe poziomy. Jak narazi istnieje spora szansa na wybicie nowych lokalnych minimów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs funta do dolara

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here