Kurs funta brytyjskiego pokazuje siłę. GBP/PLN ma szansę na przekroczenie 5,06 PLNPodczas środowej sesji handlowej widzimy wyraźnie, jak kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego wyhamowuje silniejszy wzrost w okolicach zakresu 5,04 PLN. Był to poziom docelowy dla ruchu wzrostowego opisywany jeszcze podczas wczorajszego przeglądu pary walutowej. rynek szybko zebrał się w sobie jak widać – aby osiągnąć tę strefę, a obecnie funt szterling mierzy się z dynamicznym oporem jakim jest zakres średniej kroczącej. Spójrzmy zatem na wykres H4 funta szterlinga i polskiego złotego, aby oszacować prawdopodobieństwo dalszego ruchu.

  • Kurs funta szterlinga wobec złotego zbiera się do dalszych wzrostów
  • Wcześniej para walutowa GBP/PLN podchodzi do zakresu 5,04 PLN
  • Wyhamowanie wzrostów w tym miejscu jest ważne, ponieważ może dać szansę na korektę
  • Dynamiczny opór w postaci średniej kroczącej może zostać przełamany

Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego pokazuje siłę – para GBP/PLN na wykresie H4

Funt szterling podczas rozpoczynającej się środowej sesji pokazuje, że ma zdecydowanie szansę, na osiągnięcie jeszcze wyższych poziomów – o czym świadczy tempo, w jakim to buduje ostatnie podejście. co prawda wzrosty na funcie szterlingu wobec polskiego złotego były oczekiwane, jednak tempo, w jakim funt szterling je wykonał może zdecydowanie zaskakiwać. W tym momencie patrząc na wykres H4 pary walutowej GBP/PLN widać, że ta wyhamowuje swoje wzrosty w okolicach zakresu średniej kroczącej, która przypada na poziom docelowy opisywany z poprzedniej sesji.

Zakres 5,04 PLN może zatem być traktowany przez inwestorów jako ważna strefa, która jeśli szterling wykona drobna korektę – może być przełamywana wraz z kolejnym wystosowanym przez niego ruchem. Kolejnym z kolei poziomem docelowym może być zakres 5,09 PLN – czyli bliskie okolice oporu intraday.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 11.11.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 11.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here