Po wczorajszym posiedzeniu FOMC funt szterling stracił na wartości w stosunku do dolara, a podczas dzisiejszej sesji wzrosty zapoczątkowane na sesji europejskiej zostały zniesione przez „wall street” i obecnie kurs oscyluje przy psychologicznym poziomie 1.3100.


Na tle jastrzębiego wydźwięku ostatniego komunikatu FOMC pozytywny impuls dla dolara amerykańskiego nabrał większego tempa po ostatecznych danych dotyczących PKB w II kwartale br. Potwierdziły się wstępne szacunki na poziomie 4,2% w ujęciu rocznym, co daje najlepszy wynik od 4 lat. To w połączeniu z silniejszym niż oczekiwano wzrostem zamówień na dobra trwałe zniweczyło lekkie rozczarowanie ze strony podstawowych zamówień na dobra trwałe, tygodniowych danych o bezrobociu i wyniku bilansu handlowego, który zanotował niespodziewany wzrost deficytu do 75,83 miliardów dolarów w sierpniu.

Pozytywny impet w Ameryce wydawał się raczej niewrażliwy na słabsze rentowności obligacji skarbowych USA, jednocześnie przy rosnących szansach na Brexit.

W najbliższym czasie zaplanowane są przemówienia szefa BoE Marka Carneya i przewodniczącego FEDu Jerome’a Powella, które mogą wywołać dodatkową zmienność na rynku walutowym i ostatecznie zapewnić dodatkowe okazje handlowe.

Jak kształtuje się kurs funta brytyjskiego na wykresie?

Przebicie wsparcia, a zarazem dwutygodniowych minimów na parze GBP/USD w okolicach 1.3050 powinno otworzyć drogę do poziomu 1.2780. Jeśli i ten poziom zostanie pokonany głównym wsparciem pozostanie roczne minimum 1.2660. W przypadku scenariuszu wzrostowego kluczowe będzie przebicie oporu 1.3215, co pozwoli na test najwyższego poziomu od połowy lipca w okolicach 1.3294.

Na interwale H4 można dostrzec utworzenie się konfluencji w okolicach 1.2980, gdzie znajduje się strefa popytowa wraz ze zniesieniem 50% Fibonacciego ostatniego impulsu wzrostowego. Wewnętrzna linia trendu została silnie przełamana w zeszłym tygodniu, co faworyzuje pozycje krótkie.

Kluczowe poziomy wsparcia i oporu dla pary GBP/USD:

Wsparcie Opór
1.3052 1.3251
1.2980 1.3296
1.2787 1.3360
1.2660 1.3440

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here