Aktualny kurs funta brytyjskiego GBPPLNKurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej rozpoczyna wykonywanie korekty czwartkowego wzrostu. Para GBPUSD w tym momencie oscyluje wokół poziomu 1.287000 USD zbliżając się do wsparcia cenowego wytyczanego z interwału godzinnego. Po wczorajszym wzroście pary, utworzona została sekwencja wzrostowa, która jeśli zostanie utrzymana – inwestorzy walutowi mogą oczekiwać dalszego podejścia i wygenerowania kolejnego sygnału wzrostowego. Celem w tym przypadku może być zakres 1.29100 USD, który wybity został na początku listopada. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary GBPUSD.


Kurs funta szterlinga wykonuje korektę – para GBPUSD na wykresie H1

  • GBPUSD na wykresie H4 zaczyna zawężanie ruchu, wskazującego na wybicie,
  • Na niższym interwale czasowym jednak para powinna jeszcze wzrosnąć do ceny 1.29100 USD.

GBPUSD rozpoczyna swój handel na sesji europejskiej od zejścia w okolice wsparcia cenowego na strefie 1.28630 USD. Jest to pierwszy poziom, jaki para powinna w dniu dzisiejszym przetestować – a drugim będzie zakres ceny uśrednionej wytyczanej przez średnią SMA88. W tym momencie przebiega ona w okolicach poziomu 1.28500 USD, jednak warto pamiętać, że z czasem będzie ona przemieszczała się po cenie (jak na pochodną ceny przystało). Wówczas, po teście i wkroczeniu w boxa na strefie oczekiwać się będzie dalszych wzrostów, które mogą osiągnąć nawet strefę 1.29100 USD, która na początku tego miesiąca została wybita.

Powrót pod cenę 1.29 USD nie będzie oznaczać większej zmiany trendu – czy też ustanawiania nowych cen, a jedynie oscylowanie wokół coraz to bardziej zawężającego się ruchu, który dobrze widoczny będzie jeśli oddali się wykres na interwale czasowym H4. Coraz niższe szczyty oraz wyższe dołki wskazują na możliwość wybicia pary GBPUSD, jednak do tego czasu jeszcze dobrze, aby podany tutaj schemat został zrealizowany.

wykres Kurs funta GBPUSD H1 15.11.2019
Kurs funta GBPUSD H1 15.11.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here