Naga MarketsKurs funta brytyjskiego (GBP/USD) broni kluczowego wsparciaCena 1.3750 ponownie gości funta brytyjskiego. Miesiąc styczeń to okres wyhamowania wzrostów w tym miejscu, co świadczyło o znamionach tworzenia się oporu w tym miejscu. Nie był on na tyle silny, aby zmienić sentyment do funta, ale pozwolił na utworzenie lokalnej korekty, widocznej na interwale D1.

Kurs funta brytyjskiego w tarapatach

Miesiąc luty to kolejny impuls wzrostowy, który zbliżył wartość tej pary walutowej do poziomów z okresu referendum w Wielkiej Brytanii w 2016 roku. Teraz następuje klasyczny re-test, gdzie dawny opór zamienia się we wsparcie. Miejsce to nie po raz pierwszy jest istotne dla posiadaczy długich pozycji, o czym przypominają dołki znajdujące się na czerwonej linii. Podobny wniosek można wysnuć analizując linię powstałą po wykorzystaniu ostatnich dołków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten tydzień może okazać się kluczowy. Jeżeli cena Close świecy pokona wartość 1.4000, to formacje świecowe będą sprzyjać umocnieniu funta. Dużą słabością będzie naruszenie czerwonego wsparcia, co oddaliłoby potencjał na atak na opór 1.4400.

Warto odnotować, że roczne wzrosty doprowadziły do utworzenia się sygnału wykupienia na wskaźniku RSI. Zjawisko takie ostatni raz miało miejsce w 2018 w podobnych technicznych okolicznościach. Dlatego obserwacja zachowania ceny na niższych interwałach na bieżącym dołku ma duże znaczenie, dla obu sił rynkowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | cd projekt notowanie | gpw pgnig | eur/usd wykres | wartość złotego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here