Kurs funta brytyjskiego - GBP/PLN powyżej 5 zł. Euro (EUR) i frank (CHF) pod kreską, a dolar bez większych zmian w ujęciu do złotego (PLN)
Pary walutowe z polskim złotym (PLN)

Ostatni tydzień zakończył się mieszanie dla polskiego złotego. Złotówka umocniła się do franka szwajcarskiego i euro, jednak nieznacznie straciła w ujęciu do funta brytyjskiego. Z kolei na kursie USD/PLN nie widać większych zmian. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Kurs GBP/PLN zdołał utrzymać się powyżej 5 zł
  • Euro wybija dołem szeroki układ 1:1
  • Frank szwajcarski kończy tydzień pod kreską
  • Na kursie dolara nie widać większych zmian 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7830 zł 13.11.2020, godzina 19:30
Kurs euro EURPLN 4,4875 zł 13.11.2020, godzina 19:30
Kurs funta GBPPLN 5,0030 zł 13.11.2020, godzina 19:30
Kurs franka CHFPLN 4,1542 zł 13.11.2020, godzina 19:30

Kurs funta brytyjskiego – GBP/PLN utrzymuje się powyżej poziomu 5 zł

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego zakończył ostatni tydzień na plusie. Wzrosty co prawda nie były duże, jednak notowania zdołały utrzymać się powyżej psychologicznej bariery 5 zł. Ponadto, pomimo sporej presji spadkowej ostatecznie doszło do obrony układu 1:1, co zgodnie z metodologią Overbalance powinno przemawiać za dalszym ruchem w górę.

Jeśli na początku nowego tygodnia notowania zdołają utrzymać się powyżej strefy przy okrągłym poziomie 5 zł, należy oczekiwać ruchu w kierunku poziomu 5,12 zł. W przeciwnym razie, przy kolejnym ataku na wspominany układ 1:1, może dojść do jego wybicia, wtedy też spadki mogłyby sięgnąć poziomu 4,8930 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego wybija dołem geometrię 

W minionym tygodniu kurs euro do złotego wybił dołem szeroki układ 1:1, co może przemawiać za dalszymi spadkami. Aktualnie kluczowy powinien być poziom 4,4960 zł. Tak długo jak kurs będzie się znajdował poniżej, należy oczekiwać przeceny w kierunku 4,4450 zł, bądź nawet 4,39 zł. Jeżeli jednak notowania wrócą do środą struktury 1:1, możliwy będzie ruch w stronę oporu przy 4,5770 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara wyhamowuje spadki

Na kursie dolara do złotego mogliśmy obserwować mieszane nastroje. Co prawda dwa tygodnie temu dolar silnie tracił, niemniej w ostatnich dniach przecena została wyhamowana, a świeca W1 kończy się niezdecydowaniem.

Patrząc na interwał tygodniowy, notowania znajdują się w strefie wsparcia przy 3,79 zł. Jeżeli dojdzie tutaj do odbicia, niewykluczony jest powrót w rejony 3,89 zł. W przeciwnym razie, w przypadku wybicia dołem – spadki mogą sięgnąć kolejnej strefy popytowej przy 3,68 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN dociera do linii kanału trendowego

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy obserwować test dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Aktualnie powinien on stanowić ważne wsparcie, jednak dopóki notowania znajdują się poniżej strefy przy 4,20 zł, wydaje się że to sprzedający mają przewagę. Jeżeli sentyment się nie zmieni, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku kolejnego wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here