Naga MarketsKurs funta (GBP) do dolara amerykańskiego (USD) rozpoczyna tydzień do wzrostów. Na dzisiejszej sesji brytyjska waluta zyskuje 0,32%. Podczas dzisiejszej sesji raczej nie spodziewałbym się większej zmienności, kalendarz makroekonomiczny jest pusty, a w USA i Kanadzie mamy dzień wolny. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na parze GBP/USD.


Sytuacja techniczna na wykresie

W przypadku szerokiego interwału czasowego, kurs funta do dolara (GBP/USD) ma szansę na ruch w kierunku 1,3000. Pięć pipsów poniżej tego okrągłego poziomu znajduje się opór, wynikający z klasycznej analizy technicznej. Dopiero po wybiciu strefy zaznaczonej kolorem niebieskim, należałoby się spodziewać przyspieszenia wzrostów. Jeżeli chodzi o wsparcie, kluczowym poziomem są dopiero okolice 1,2715, czyli strefa przy mierzeniu 61,8%, potwierdzona wcześniejszymi reakcjami ceny.

Wykres GBP/USD

Zobacz także: Kurs EUR/USD obija od wsparcia

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, mamy do czynienia z załamaniem tendencji spadkowej. Rynek znajduje się właśnie w największej korekcie wzrostowej od rozpoczęcia spadków 28 stycznia 2019 roku. Aktualnie istnieje szansa na atak poziomu 1,2995. O powrocie do spadków możemy myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej górnego ograniczenia układu 1:1, najlepiej gdyby rynek zszedł poniżej 1,2890, wtedy też należałoby się spodziewać powrotu do tendencji spadkowej.

Wykres GBP/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here