Naga MarketsKurs funta do złotego GBPPLN wciąż w górę, co z euro, frankiem i dolarem?Początek tygodnia nie należy do najlepszych w wykonaniu PLN. Na polskim złotym możemy obserwować wyraźne spadki. Wczoraj PLN tracił do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Dziś zmienność jest nieco mniejsza, niemniej złoty odrabia straty jedynie do USD. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach PLN w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego we wtorek 10 grudnia. 


Kurs funta brytyjskiego najwyżej w 2019 roku

W tym tygodniu polska waluta traci do do euro, dolara, funta i franka. Dzisiejsza sesja przynosi dalsze wzrosty na parch powiązanych z polskim złotym. We wtorek EURPLN zyskuje 0,1%, tym samym kontynuowany jest wczorajszy sentyment, po odbiciu od kluczowego wsparcia przy 4,27 zł. Polski złoty  traci dziś także 0,13% w stosunku do franka (CHF), oraz 0,26% do funta brytyjskiego. Jedynie w ujęciu z dolarem amerykańskim możemy obserwować ruch na korzyść PLN, dolar traci jednak zaledwie 0,05%.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Patrząc technicznie na parę walutową GBPPLN, cena zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami odbiła się od kluczowego poziomu wsparcia przy okrągłym, psychologicznym poziomie 5 zł. Aktualnie notowania znajdują się po raz kolejny na najwyższych poziomach w tym roku. Dziś za jednego funta brytyjskiego trzeba płacić nawet 5 złotych i 10 groszy. Po wybiciu strefy oporowej przy 5,07 zł, staje się ona wsparciem. Na razie nie wygląda na to, aby ruch mógł się odwrócić. Inwestorzy czekają na wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, które będą miały miejsce w ten czwartek.

Zobacz także: Szanse na wzrosty GBP rosną tuż przed wyborami

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here