Polski złoty nie radzi sobie w środę najlepiej. Sytuacja związana związana z globalną epidemią koronawirusa wciąż ciąży walutom EM. Dodatkowo dziś złotego osłabił Narodowy Bank Polski, który zdecydował się na cięcie stóp procentowych. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce na środę 8 kwietnia:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5330 euro
USDPLN 4,1715 dolar
GBPPLN 5,1680 funt
CHFPLN 4,2970 frank

Kurs dolara w górę, złoty traci ponad 0,5%

“We wtorek Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu stopy procentowej o 50 punktów bazowych. Wg analityków ankietowanych przez Bloomberga stopy procentowy miały pozostać na niezmienionym poziomie. Główna stopa procentowa w Polsce została obniżona do 0,5% z 1%, a stopa depozytowa wynosi teraz 0,0% (poprzednio 0,5%). Już po samej decyzji mogliśmy obserwować osłabienie polskiego złotego.” – Jak napisali analitycy DM XTB

USDPLN zyskuje podczas środowej sesji. Patrząc na interwał H4, w ostatnim czasie nie widać jednak zdecydowanego kierunku, para walutowa wpadła w konsolidację. Najbliższe kluczowe wsparcie powinien stanowić współczynnik Fibo – 38,2%.  Dopóki notowania znajdują się powyżej, wciąż istnieje szansa na atak na szczyty przy 4,30 zł, niemniej a krótkim trenie nie wykluczony jest ruch boczny.

Wykres dolara do PLN
USDPLN interwał H4

Kurs funta GBPPLN odbija od ważnego wsparcia

Kurs funta brytyjskiego odbija do ważnego poziomu technicznego. Patrząc na interwał H4, doszło do obrony dolnego ograniczenia układu Overbalance, co świadczy o utrzymaniu tendencji wzrostowej. Aktualnie rynek znajduje się co prawda na wysokości wcześniejszych reakcji ceny, niemniej pokonanie strefy zaznaczonej kolorem zielonym, może doprowadzić nawet do ruchu w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego.

Wykres GBPPLN funt do PLN
GBPPLN interwał H4

Euro do złotego w górę, EURPLN broni wsparcia

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś na plusie. Patrząc na interwał czasowy – H4, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco spowolnił. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, trend w średnim terminie pozostaje niekorzystny dla PLN. Pomimo, że wzrosty zostały wyhamowane w rejonach poziomu 4,62 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji zwyżkującej.

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Wykres euro do złotego
EURPLN interwał H4

Kurs franka niweluje ostatnie wzrosty CHFPLN nieznacznie cofa

Kurs franka do złotego rozpoczął nowy tydzień od spadków, jednak te są niwelowane podczas środowej sesji. Patrząc na przedział czasowy D1, widać że ostatni rajd w górę nieco wyhamował. Wczoraj również obserwowaliśmy siłę złotego, jednak środowa sesja zaczyna się źle dla PLN. Cały czas należy pamiętać, że trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej należy też zwrócić uwagę na współczynnik 23,6% Fibo.

Wykres franka do złotego
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here