Kurs funta bezsprzecznym liderem piątkowej sesji! Kurs dolara również zyskuje podczas, gdy euro i frank silnie tracąPiątkowa sesja przyniosła ze sobą całkiem mieszane nastroje. Polski złoty umacnia się bowiem pod koniec tygodnia w stosunku do euro i franka szwajcarskiego, podczas gdy w relacji do dolara amerykańskiego i funta szterlinga zauważalna jest jego deprecjacja.


Kursy walut na rynku Forex w piątek, 20 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Polski złoty umacnia się wobec euro i franka szwajcarskiego,
  • Kurs euro EURPLN spada o 0,16%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spada o 0,15%
  • Kura funta GBPPLN rośnie o 0,48%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie o 0,25%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8427 zł 20.12.2019, godzina 18:00
Kurs euro EURPLN 4,2559 zł 20.12.2019, godzina 18:00
Kurs funta GBPPLN 5,0093 zł 20.12.2019, godzina 18:00
Kurs franka CHFPLN 3,9112 zł 20.12.2019, godzina 18:00

Kurs euro 

Kurs euro traci w trakcie piątkowej sesji 0,16%. Warto zwrócić uwagę, ze jest to już drugi dzień spadków wspólnej waluty z rzędu. Biorąc pod uwagę, że w połowie tygodnia rynek przetestował i odrzucił techniczny opór w okolicy 4,2750 zł, jeżeli tylko deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu euro nawet w rejon 4,2510 zł, bądź 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego 

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie piątkowej sesji 0,15%. Biorąc pod uwagę, że wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów rynek dotarł w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem kanału spadkowego, dzisiejsza deprecjacja mogłaby sygnalizować potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków kursu franka.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta 

Kurs funta zyskuje w piątek 0,48%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwających od początku tygodnia spadków osunął się on aż w okolice 4,9730 zł i to tam pojawiła się dziś reakcja popytowa. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w rejon 5,07 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara 

Kurs dolara zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,25%. Biorąc do tego pod uwagę, że aprecjacja ta rozpoczęła się kilka dni temu od odrzucenia technicznego wsparcia w rejonie 3.81 zł, niewykluczone, że w najbliższym czasie tendencja ta będzie jeszcze kontynuowana.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo czeka inwestorów w nadchodzącym tygodniu? 12 potraw i prezenty
Następny artykułZłotówka na minusie w 2019 roku, zyskiwała jedynie do euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here