Naga Markets
W najnowszej notce wydanej przez Goldman Sachs możemy przeczytać, że znany chyba wszystkim inwestorom amerykański bank, bardziej faworyzuje kurs funta brytyjskiego niż euro, licząc na zmniejszenie obaw dotyczących rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Wykres EURGBP. Źródło: platforma Conotoxia

Funt może umocnić się do poziomu 85 pensów za euro, jeśli nie zobaczymy widma twardego Brexitu, a rozmowy zakończą się sukcesem – pisze GS. Wzrost wartości GBP byłby wspierany prawdopodobnie przez ponowne zwiększenie zaangażowanie w aktywa z Wysp Brytyjskich przez globalnych inwestorów, gdy tylko oddalimy się od najmniej korzystnego rozwiązania – podano dalej.

Analitycy banku Goldman Sachs widzą jedynie 15 proc. szans na wyjście UK z UE bez umowy, a funt ma się umocnić względem wszystkich głównych walut w tym roku. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada spadek EURGBP do poziomu 0,80 oraz wzrost GBPUSD do 1,40.

Na tę chwilę pogląd GS jest wspierany przez  najnowsze doniesienia z Wielkiej Brytanii, z których wynika, że premier May rozważa odsunięcie Brexitu w czasie, a lider Partii Pracy Jeremy Corbyn zgodził się poprzeć drugie referendum w sprawie wyjścia z UE.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here