Naga MarketsW najnowszej notce wydanej przez Goldman Sachs możemy przeczytać, że znany chyba wszystkim inwestorom amerykański bank, bardziej faworyzuje kurs funta brytyjskiego niż euro, licząc na zmniejszenie obaw dotyczących rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Wykres EURGBP. Źródło: platforma Conotoxia

Funt może umocnić się do poziomu 85 pensów za euro, jeśli nie zobaczymy widma twardego Brexitu, a rozmowy zakończą się sukcesem – pisze GS. Wzrost wartości GBP byłby wspierany prawdopodobnie przez ponowne zwiększenie zaangażowanie w aktywa z Wysp Brytyjskich przez globalnych inwestorów, gdy tylko oddalimy się od najmniej korzystnego rozwiązania – podano dalej.

Analitycy banku Goldman Sachs widzą jedynie 15 proc. szans na wyjście UK z UE bez umowy, a funt ma się umocnić względem wszystkich głównych walut w tym roku. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada spadek EURGBP do poziomu 0,80 oraz wzrost GBPUSD do 1,40.

Na tę chwilę pogląd GS jest wspierany przez  najnowsze doniesienia z Wielkiej Brytanii, z których wynika, że premier May rozważa odsunięcie Brexitu w czasie, a lider Partii Pracy Jeremy Corbyn zgodził się poprzeć drugie referendum w sprawie wyjścia z UE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here