Naga MarketsKurs funta będzie tracił. MUFG z krótką pozycją na GBP/CHFKurs franka zdaniem ekonomistów MUFG będzie zyskiwał nie tylko względem euro (w stosunku do którego już wcześniej rekomendowali krótką pozycję), ale również w stosunku do funta szterlinga. W najnowszym raporcie tygodniowym informują o otwarciu krótkiej pozycji na parze walutowej GBP/CHF.

  • Analitycy MUFG otworzyli krótką pozycję na parze walutowej GBP/CHF.
  • Wejście na poziomie 1,2350, z celem spadkowym na 1,19. Zlecenie zabezpieczające S/L na wysokości 1,2550
  • Kurs franka ma zyskiwać ich zdaniem nie tylko względem funta szterlinga, ale również i euro
  • Jednocześnie są przekonani, że kurs funta spadnie do poziomu 1,30 dol. względem dolara.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs franka w górę do funta. Short na parze walutowej GBP/CHF według MUFG

W minionym tygodniu kurs funta w dalszym ciągu zachowywał się słabo po gołębiej niespodziance ze strony Banku Anglii. W rezultacie GBP/USD spadł w kierunku wsparcia na poziomie 1,3412 we wrześniu, a EUR/GBP wzrósł w kierunku oporu na 200-dniowej średniej kroczącej w okolicach 0,8586. GBP znajduje się w kluczowym punkcie technicznym. Słabość GBP prawdopodobnie przyspieszy w najbliższym czasie, jeśli te kluczowe poziomy techniczne zostaną przełamane.EUR/GBP nie był handlowany powyżej 200-dniowej średniej kroczącej w sposób trwały od zeszłego roku i byłby to silny sygnał odwrócenia trendu. GBP nie radzi sobie zbyt dobrze od lata, ale decyzja BoE o bardziej zdecydowanym odrzuceniu oczekiwań co do podwyżki stóp procentowych wzmocniła ten trend.

– Rekomendujemy krótką transakcję na GBP/CHF. Uważamy, że ryzyka dla GBP pozostają w najbliższym czasie na minusie. Po pierwsze, spodziewamy się, że realne stopy w Wielkiej Brytanii pozostaną pod presją spadkową po tym, jak BoE podtrzymał plany jedynie stopniowego ich podnoszenia. Jednocześnie oczekiwania inflacyjne mogą nadal wzrastać, ponieważ inflacja zasadnicza zbliża się do poziomu 5% pod koniec roku.

Po drugie, uważamy na zwiększone ryzyko bardziej destrukcyjnego wyniku Brexitu w związku z trwającymi napięciami między UE a Wielką Brytanią dotyczącymi protokołu w sprawie Irlandii Północnej. Obie strony pozostają daleko od siebie i coraz częściej spekuluje się, że rząd brytyjski uruchomi artykuł 16, co prawdopodobnie spotka się z silną reakcją UE. Mogłoby to wzmocnić obawy związane z zakłóceniami dostaw w Wielkiej Brytanii, które przyczyniają się do mniej korzystnych perspektyw dla wzrostu gospodarczego i inflacji – komentują analitycy MUFG.

Kurs funta będzie tracił. MUFG z krótką pozycją na GBP/CHF
Kurs funta do franka (GBP/CHF). Krótka pozycja oczami MUFG. Źródło: Tradingview.com

BoE wyraźnie zasygnalizował, że brytyjski rynek stopy procentowej wyprzedził sam siebie, wyceniając wzrost stopy powyżej 1,00% w nadchodzących latach. W oparciu o te stopy rynkowe BoE prognozował, że inflacja spadnie poniżej celu pod koniec okresu prognozy. Zaniżenie inflacji byłoby jeszcze większe, gdyby opierało się również na oczekiwaniach rynkowych dotyczących niższych cen surowców. W związku z tym BoE zdecydował się pozostać przy swoich planach jedynie stopniowego zacieśniania.

Słaby funt i mocne notowania franka

– Wybraliśmy długą pozycję na CHF, ponieważ już wcześniej zalecaliśmy długą ekspozycję na USD w stosunku do EUR. CHF powinien nadal korzystać z rosnących obaw o wyższą inflację. CHF udowodnił, że jest lepszym magazynem wartości w długim terminie. Powinien on również skorzystać na wzroście ryzyka związanego z Brexitem.

Z technicznego punktu widzenia EUR/CHF zbliża się do pandemicznych minimów na poziomie 1,0505. Siła CHF może ulec przyspieszeniu, jeśli kluczowe poziomy wsparcia zostaną przełamane, a SNB nie podejmie interwencji w celu stłumienia tego ruchu – podsumowują analitycy banku.

W tych okolicznościach MUFG nadal uważa, że kurs funta pozostanie pod presją sprzedaży w najbliższym czasie. Faworyzują dalszy spadek kabla i spodziewają się testu minimów sprzed roku w okolicach 1,3000.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDolar utrzymuje wzrosty. Funt najsłabszą walutą tygodnia – Świat walut M. Rogalskiego
Następny artykułAsbis pozytywnie zaskakuje po wynikach. Spółki energetyczne i rolne – Przegląd GPW M. Tuszkiewicza
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here