Naga MarketsKurs funta będzie silniejszy do końca roku, GBP/USD nawet po 1,53 USD?
Kurs funta z perspektywą wzrostów

Według najnowszych analiz dużych banków, kurs funta ma spore szanse na dalsze umocnienie do końca 2021 roku. Z badań rynku walutowego przeprowadzonych przez Exchange Rates UK wynika, że aż 70% banków inwestycyjnych spodziewa się wzrostów na kursie kurs funta do dolara GBP/USD do końca 2021.

  • Kurs funta z perspektywą wzrostową
  • Analitycy banków inwestycyjnych oczekują umacniania brytyjskiej waluty
  • Kurs GBP/USD nawet po 1,53 USD do końca roku?

Kurs funta z perspektywą dalszych wzrostów

Funt brytyjski rozpoczął 2021 rok od wzrostów, jednak jak szacują analitycy dużych banków inwestycyjnych, to dopiero początek większej zwyżki na GBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po tym, jak Wielka Brytania została dotknięta przez epidemię koronawirusa, potencjał silnego ożywienia został wzmocniony przez intensywny program sczepień. Wielka Brytania zaszczepiła już ponad 18% populacji, co powinno pozwolić na wcześniejsze złagodzenie ograniczeń i pomóc w wywołaniu silniejszego ożywienia w dalszej części roku.

Stratedzy z Goldman Sachs są zdania, że inwestorzy międzynarodowi, którzy wcześniej zredukowali zaangażowanie w GBP z racji niepewności związanej Brexitem, mogą zostać teraz po rozwiązaniu wątpliwości, skłonieni do powrotu do funta brytyjskiego.

Zobacz także: Wskaźnik Warrena Buffetta podpowiada, że akcje Wall Street są znacząco przewartościowane

Przeciwnego zdania są jednak analitycy Bank of America, którzy uważają, że pomimo krótkoterminowej siły GBP po porozumieniu w sprawie Brexitu i szybszego tempa szczepień, opuszczenie Unii Europejskiej zmniejsza potencjał wzrostu gospodarki.

W poniższej tabeli zostały przedstawione prognozy poszczególnych instytucji finansowych dla kursu GBP/USD.

Prognozy dla funta dużych banków
Prognozy banków, źródło: exchangerates.org.uk

Kurs GBP/USD na wykresie

Patrząc technicznie na parę walutową GBP/USD, w ostatnim czasie dominuje tendencja wzrostowa. Po pokonaniu strefy oporowej przy 1,3500 – droga do dalszej zwyżki została otwarta. W ostatnich tygodniach notowania miały co prawda problem z mierzeniem 78,6% Fibonacciego, jednak zostało ono wbite i aktualnie możliwy jest ruch w kierunku kolejnego zniesienia – 88,6%. Kluczowym oporem w średnim terminie pozostają z kolei szczyty z kwietnia 2018 roku, które znajdują się w rejonach 1,4360.

Wykres GBP/USD
GBP/USD interwał D1

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dax | giełda komentarze | blik — co to jest | sp500 | de30 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here