Naga MarketsKurs funta będzie piął się w górę, twierdzi David Jones (Capital.com)
David Jones, Capital.com

Poniedziałkowy odczyt PMI z sektora budowlanego pozytywnie zaskoczył inwestorów z Wielkiej Brytanii (wynik na poziomie 55 pkt. wobec oczekiwań na 46 pkt.), pozytywnie przekładając na wzrost cen funta szterlinga. David Jones, główny strateg rynkowy Capital.com jest zdania, że para walutowa GBP/USD powinna w kolejnych tygodniach rosnąć w siłę, korzystając między innymi z osłabienia dolara amerykańskiego.

  • Funt szterling zyskiwał w poniedziałek do dolara 0,1%, a we wtorek próbuje kontynuować umocnienie. Parę GBP/USD blokuje jednak poziom 1,25 USD
  • Dolar amerykański na początku tygodnia pozostawał w odwrocie i testował najniższe poziomy od dwóch tygodni
  • Przegranym wtorku wśród walut G10 jest dolar australijski, który osuwa się o 0,3% po decyzji RBA w sprawie stóp. Początkowo AUD/USD testował jednak szczyt tuż pod 0,7 USD, pokrywający się z miesięcznymi maksimami

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta pozytywnie przyjął informacje dotyczące PMI

Poniedziałkowy odczyt PMI z sektora budowlanego silnie pokonał prognozy analityczne i niespodziewanie powrócił powyżej pułapu 50 punktów, który wyznacza neutralny punkt dla publikowanego co miesiąc wskaźnika. Wartość ponad 55 punktów osiągnięta w czerwcu jest najwyższą od sierpnia 2018 roku i pokazuje znaczny skok optymizmu brytyjskich przedsiębiorców związanych z branżą budowlaną.

Inwestorzy pozytywnie przyjęli dane dotyczące PMI i uwzględniali je w poniedziałkowej wycenie popularnego kabla. Ostatnie trendy pokazują poprawę sytuacji, czego przykładem były między innymi zeszłotygodniowe NFP ze Stanów Zjednoczonych. Rynki w czasie Covid-19 podchodzą pesymistycznie do prognoz wskaźników makroekonomicznych, ostateczne odczyty okazują się jednak lepsze od wstępnych oczekiwań – komentował David Jones.

Jeżeli pozytywne dane utrzymają się w kolejnych miesiącach, wtedy kurs funta powinien rosnąć w siłę i być skazany na odbicie. Cały czas pozostaje jednak ryzyko, że w miesiącach powakacyjnych wraz z ewentualną, drugą falą pandemii Covid-19, odczyty ponownie zaczną się pogarszać.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here